Strona główna Wydarzenia „Kochaj mnie mądrze”, czyli jak być rodzicem

„Kochaj mnie mądrze”, czyli jak być rodzicem

16

Do dzieci nikt nie dołącza instrukcji obsługi. Czasem sam instynkt nie wystarczy, a popełniane błędy skutkują utratą kontaktu, niezrozumieniem, a nawet przemocą. Jak uniknąć pułapek i radzić sobie bez klapsa i krzyku? Na rodziców najmłodszych świdniczan czeka „Klubik Mamy i Taty”, cykl spotkań warsztatowych dla dzieci w wieku do 6 lat.

dzieci

Latem przy Długiej 33 organizowano także zajęcia dla najmłodszych.

Organizatorami warsztatów jest Stowarzyszenie ADESSE oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. Realizowany projekt pn. „Bezpieczna więź fundamentem szczęścia” współfinansowany jest ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje. Tematyczne spotkania  będą cyklicznie organizowane cyklicznie – raz w miesiącu. Planowane jest sześć spotkań w formie warsztatów.

Pierwsze spotkanie  pt. „Co zamiast klapsa i krzyku?” poprowadziła Małgorzata Czerwińska, psycholog, psychoterapeuta, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, autorka wielu programów szkoleniowych dla firm i instytucji posiadająca doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak czuje się karane dziecko i jakie skutki uboczne pociąga za sobą kara. Ciekawą i pouczającą częścią spotkania było uświadomienie rodzicom powodów złego zachowania u dzieci i pokazanie właściwych metod wychowawczych oraz możliwości panowania nad swoimi emocjami – informują organizatorzy.

Temat kolejnego spotkania to „Słowo ma moc”, czyli jak chwalić i doceniać dzieci. Termin wyznaczono na 22 stycznia w budynku przy ulicy Długiej 33. Jak się zapisać – o tym informuje Punkt Interwencji Kryzysowej pod numerami 074/851-50-24, 074/851-50-25.

Poprzedni artykułZwycięski powrót Jacka Michalskiego
Następny artykułNie zawinili, a stracą prawo jazdy