Strona główna Wydarzenia Świebodzice Inwestują w kanalizację

Inwestują w kanalizację

0

Gmina Świebodzice otrzymała dofinansowanie projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno–ściekowej na terenie aglomeracji wałbrzyskiej – Świebodzice” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

kanalizacja

Projekt obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej w tych rejonach miasta, w których nadal nie ma sieci – chodzi tu o ulicę Łączną, Ofiar Oświęcimskich, Sikorskiego, a także budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ul. Jeleniogórskiej, kanalizacji sanitarnej na ul. Mikulicza. Projekt będzie realizowany w latach 2014-2015. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi 7 868 469,95 zł, a dofinansowanie ze środków UE – 3 579 524,34.

Świebodzice od wielu lat sukcesywnie realizują zadania związane z budową infrastruktury kanalizacyjnej w mieście. Największe zadanie zostało zrealizowane w latach 2007-2010 – była to budowa kanalizacji prowadzona przez Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji, którego członkiem jest Gmina Świebodzice, w ramach środków ISPA. Zadanie było prowadzone na terenie kilku gmin, będących członkami związku, wartość całego kontraktu przekroczyła 83 mln euro. Obecnie Świebodzice są już skanalizowane w 80 %.

Poprzedni artykułDyrektorzy w krótkich spodenkach [FOTO/WIDEO]
Następny artykułDziupla w centrum miasta