Strona główna 112 Gang nastoletnich złodziei i podpalaczy

Gang nastoletnich złodziei i podpalaczy

16

Na 30 tysięcy złotych oszacowali straty właściciele skradzionych samochodów, rowerów i zniszczonych altanek. W ręce policji wpadło 6 bardzo młodych ludzi, którzy na koncie mają 4 kradzieże pojazdów, 10 usiłowań i siedem pożarów altanek.

tico2013

Do gangu należeli czterej chłopcy w wieku 14-17 lat i dwóch 18-latków. Na ich trop wpadli policjanci ze Świebodzic, którzy prowadzili śledztwa w sprawie kradzieży samochodów. Jak się okazało, grupa ma na swoim koncie 10 usiłowań kradzieży. W czterech przypadkach ich działania były skuteczne. Zabierali pojazdy i używali ich aż do wyczerpania paliwa, a później porzucali. Wybierali głownie daewoo tico i małe fiaty. Lista na tym się nie kończy. Łupem nastolatków padło także 5 rowerów. Wszystkie zostały sprzedane w całości lub na części. Policjantom udało się odzyskać trzy samochody. Gang ma na swoim koncie również siedem podpaleń altanek.

tico2013d

Wobec dwóch dorosłych zastosowane zostały już środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, dwa razy w tygodniu muszą meldować się w Komisariacie w Świebodzicach, natomiast sprawą nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Świdnicy. Za czyny, których dopuścili się zatrzymani może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Poprzedni artykułMocno obsadzona Świdnicka Gwiazdka
Następny artykułBudżet obywatelski w tyglu rozmów