Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Dzieci wolontariuszami Szlachetnej Paczki

Dzieci wolontariuszami Szlachetnej Paczki

0

Projekt Szlachetna Paczka ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób. W tym roku do akcji przystąpiły również placówki oświatowe z gminy Świdnica, które gromadzą pomoc dla potrzebujących. Dodatkowo uczniowie zbierają dary dla Polaków na Ukrainie, w ramach akcji „Podarujcie paczkę na Kresy” – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

Uczniowie kl II SP w Witoszowie Dln podczas wraz z prezentacji dot  akcji Szlachetna Paczka

„Szlachetna Paczka” ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez studentów. W tym roku po raz pierwszy do akcji przystąpili uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Przygotowali paczkę  dla 5 – osobowej rodziny.
Jak każdy prezent również i ten musiał zostać pięknie opakowany. Dzieci z radością i poczuciem, że uczestniczą w wielkim wydarzeniu własnoręcznie ozdabiały tekturowe pudła, wiązały kokardy i malowały ozdoby, dołączając  tym samym do grona ponad 300 tysięcy osób zaangażowanych w akcję. Największym darem dla potrzebujących będzie jednak poczucie, że ktoś o nich pamięta, że są jeszcze ludzie dobrej woli i gorącego serca –  mówią z uznaniem rodzice, którzy pomagali swoim pociechom przy pakowaniu prezentów. A wśród darów nie brakowało przyborów szkolnych, odzieży, artykułów spożywczych, słodyczy, artykułów gospodarstwa domowego i   wyposażenie mieszkania. Łącznie do potrzebującej rodziny trafi aż 16 kartonów z prezentami.

Poprzedni artykułBudżet obywatelski w tyglu rozmów
Następny artykułŚwidnica rozbłyśnie na święta