Strona główna Temat dnia Budżet obywatelski: Świdniczanie zasypali pomysłami

Budżet obywatelski: Świdniczanie zasypali pomysłami

2

Aż 244 pomysły wstępnie wpisane na listę inwestycji, kilkadziesiąt dodatkowych w trakcie wyjaśniania lub uzupełniania – to efekty wprowadzanej od kilku tygodni w Świdnicy inicjatywy budżetu obywatelskiego – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy. W ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet” świdniczanie zadecydują o wydaniu w sumie 3,5 mln zł.

budżet obywatelski

Zarówno liczba, jak i jakość zgłoszonych projektów jest imponująca. Mieszkańcy poważnie potraktowali naszą propozycję i zabiegają o powstanie między innymi nowych chodników, parkingów, ulic, rewitalizację parków itp. Który pomysł zyska największą liczbę głosów, zadecydują sami mieszkańcy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. – Obecnie trwa szczegółowe opracowywanie zgłoszeń. Finalna liczba pomysłów, które trafią pod głosowanie będzie pewnie mniejsza, bo często jest tak, że podobny temat zgłaszany jest przez kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób – wyjaśnia Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Według aktualnego harmonogramu pełna lista inwestycji, które będą poddane pod głosowanie zostanie podana do publicznej wiadomości w piątek, 20 grudnia. Na początku stycznia zestawienie trafi do mieszkań świdniczan. Samo głosowanie zaplanowano w dniach 10-12 stycznia 2014 roku.