Strona główna Temat dnia Budżet obywatelski: Ostateczna lista projektów

Budżet obywatelski: Ostateczna lista projektów

8

Dokładnie 218 projektów liczy finalna lista propozycji złożonych w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek zatwierdził listę, na której znalazło się dodatkowo jedno zadanie, po uwzględnieniu odwołania wnioskodawczyni. W związku z tym w zestawieniu dla Okręgu III – Osiedla Młodych pojawił się nowy projekt nr 178. W ślad za tym kolejne projekty dla Okręgów IV, V, VI i VII uzyskały numer o 1 wyższy, niż dotychczas. Numeracja projektów od 1 do 177 nie uległa zmianie. Pełny wykaz projektów w załączniku.

 budżet obywatelski

Obecna lista ma charakter ostateczny i właśnie w sumie spośród 218 projektów wybierać będą świdniczanie. Do rozdysponowania jest aż 3,5 mln zł! Zachęcam do udziału w głosowaniu, ponieważ każdy z nas ma jednakową możliwość wpływu na ostateczne decyzje. A z doświadczeń innych miast, gdzie wdrażano budżet obywatelski, wynika, że im wyższa frekwencja podczas głosowania, tym więcej inwestycji powszechnie akceptowanych zwycięża. Warto się postarać, aby tak samo było w Świdnicy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Zobacz ostateczna listę projektów.

 Głosowanie nad projektami w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet” zaplanowano w dniach 10-12 stycznia 2014 r. w lokalach wyborczych w siedmiu okręgach, na które umownie zostało podzielone miasto. Mieszkańcy okręgu I – Centrum zagłosują w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ulicy Franciszkańskiej 18, mieszkańcy okręgu II – Śródmieście zagłosują
w Gimnazjum nr 3, przy ulicy Saperów 27a, mieszkańcy okręgu III – Osiedle Młodych zagłosują w Przedszkolu Miejskim nr 16 „Słoneczko” przy ulicy Karola Marcinkowskiego 10 (zmiana lokalizacji), mieszkańcy okręgu IV – Osiedle Zawiszów zagłosują w Szkole Podstawowej nr 1, przy ulicy Galla Anonima 1, mieszkańcy okręgu V – Osiedle Zarzecze zagłosują w Gimnazjum nr 4, przy ulicy Jodłowej 21, mieszkańcy okręgu VI – Dzielnica Południowa zagłosują w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kraszowickiej 55, mieszkańcy okręgu VII – Dzielnica Zachodnia zagłosują w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Armii Krajowej 47.

Uprawnione do głosowania będą osoby zameldowane w Świdnicy na pobyt stały lub czasowy, które w dniu wyborów ukończyły 16. rok życia.

 Głosować będzie można aż przez trzy dni:

  • w piątek, 10 stycznia 2014 r. w godzinach 15:00-20:00,
  • w sobotę, 11 stycznia 2014 r. w godzinach 9:00-14:00,
  • w niedzielę, 12 stycznia 2014 r. w godzinach 9:00-14:00.

 Szczegółowe informacje o liście inwestycji oraz zasadach głosowania można już znaleźć na stronie www.mojbudzet.swidnica.pl

 

Poprzedni artykułZarzuty w dilerce nie przeszkadzały
Następny artykułBiegiem w Nowy Rok