Strona główna Temat dnia Zielone światło dla prawa jazdy w Świdnicy

Zielone światło dla prawa jazdy w Świdnicy

24

Sejmik Województwa Dolnośląskiego wyraził zgodę na przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy w trzech nowych lokalizacjach na Dolnym Śląsku. Obok Bolesławca i Głogowa jest także Świdnica. Do rozpoczęcia przygotowań potrzebna jest tylko zgoda marszałka.

word

– Sejmik obradował zaledwie kilka dni temu, więc na tę decyzję spokojnie czekamy. Marszałek jest zobowiązany do jej wydania – zapewnia Jan Gurazda,  zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu. – My natomiast jesteśmy gotowi do otwarcia ośrodka zamiejscowego w Świdnicy. W szybkim czasie, maksymalnie 2 miesięcy, wyposażymy salę egzaminacyjną i biuro w budynku OSP przy ulicy Wałbrzyskiej. Warunkiem rozpoczęcia egzaminów jest również przygotowanie placu manewrowego.

Rada Miejska we wrześniu podjęła uchwałę o nieodpłatnym użyczeniu terenu między ulicami Głowackiego i Armii Krajowej. Miejsce to jednak wymaga dostosowania. – Szacujemy, że przygotowanie ośrodka nie powinno trwać dłużej niż 3-4 miesiące. Trzeba jeszcze uwzględnić fakt, że modernizacja placu manewrowego w zimie jest złym pomysłem. Wiele wskazuje na to, że w pierwszej połowie nowego roku ośrodek mógłby działać w Świdnicy – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy. Jak zapewnia Jan Gurazda, ze strony WORD-u przygotowania będą znacznie szybsze, ale deklaracja miasta o późniejszym przygotowaniu placu nie wpłynie na zamiar przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy w Świdnicy.