Strona główna Polityka ŚFR apeluje w sprawie szklanych drzwi

ŚFR apeluje w sprawie szklanych drzwi

23

Świdnickie Forum Rozwoju, po wczorajszym upublicznieniu wizualizacji projektu szklanych drzwi, które mają stanąć na placu Jana Pawła II, przesłało apel do radnych Rady Miejskiej w Świdnicy.

Porta Santa 1

Abstrahując od faktu, że od początku Świdnickie Forum Rozwoju było przeciwne stawianiu w tym miejscu Szklanych Drzwi, uważamy, że mieszkańcy powinni poznać ten projekt znacznie wcześniej, a nie kilkanaście godzin przed głosowaniem radnych nad przeznaczeniem środków publicznych (naszych pieniędzy) na ten wątpliwy artystycznie projekt – pisze Marcin Paluszek, prezes Świdnickiego Forum Rozwoju.

Świdniccy radni  na dzisiejszej sesji zdecydują czy przeznaczyć ponad 200 tysięcy złotych na Porta Santa, szklane, sześciometrowe drzwi, które maja stanąć za pomnikiem papieża na placu Jana Pawła II. Środki zostały zapisane w autopoprawce do uchwały zmieniającej budżet. Wraz z uzasadnieniem radni obejrzą wizualizacje szklanej instalacji.

Władze miasta chcą do realizacji przekonać radnych. W autopoprawce znalazł się zapis o przeznaczeniu 516 tysięcy złotych „na realizację i finansowanie elementów małej architektury na terenie całego miasta, między innymi: rzeźby dzików, ozdobne lampy i ławeczki oraz konstrukcję stylizowanych świdnickich drzwi Porta Santa. Rzeźba dzików ma kosztować 266 tysięcy złotych i stanąć na skwerze przy ulicy Franciszkańskiej. Jak dokładnie zostanie podzielona pozostała kwota, zostanie wyjaśnione podczas dzisiejszej sesji. Poczatek obrad zaplanowano na godzinę 11 w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego.

Poniżej apel skierowany na ręce radnych Rady Miejskiej

Œwidnica, 19 Œwidnica, 19 Œwidnica, 19

 

Poprzedni artykułZobacz co grają w kinie Cinema 3D [REPERTUAR]
Następny artykułWypadek na przejściu dla pieszych