Strona główna Sport Piłka nożna Polonia żegna się ze Śląską

Polonia żegna się ze Śląską

1

Piłkarze Polonii Świdnica już w najbliższą sobotę, 16 listopada na dobrych kilka miesięcy pożegnają się ze swoimi kibicami i stadionem przy ulicy Śląskiej. W swoim ostatnim tegorocznym meczu rozgrywanym w Świdnicy, biało-zieloni podejmą outsidera ligowej tabeli Prochowiczankę Prochowice. Piłka nożna uczy pokory i nigdy przed zakończeniem zmagań nie można dopisywać sobie punktów, ale trzeba przyznać, że w tym spotkaniu na wpadkę, jaką byłaby strata punktów pozwolić sobie po prostu nie możemy.

005

Zespół z Prochowic będący rewelacją poprzedniego sezonu, kiedy to zakończył rozgrywki na znakomitym czwartym miejscu, w tym spisuje się bardzo słabo. W Prochowicach doszło do sporych roszad w składzie, a transfery przebiegały niestety dla Prochowiczanki wyłącznie w jedynym kierunku – z dolnośląskiego III-ligowca do innego klubu. W efekcie już na starcie sezonu trenera Jarosława Pedryca czekało niezwykle trudne zadanie. Po szesnastu kolejkach Prochowiczanka z siedmioma punktami zamyka ligową tabelę. Nasi sobotni rywale odnieśli tylko jedno zwycięstwo, za to bardzo okazałe – 7:2 z Ilanką Rzepin, do tego zanotowali cztery remisy i jedenaście porażek. Nieco lepiej sytuacja wygląda w szeregach Polonii Świdnica również walczącej o ligowy byt. Biało-zieloni z dorobkiem szesnastu punktów znajdują się na trzynastym miejscu w tabeli balansując w okolicy zagrożonej strefy.

Na ostatni tegoroczny mecz Polonii Świdnica rozgrywany przed własną publicznością zapraszamy już w najbliższą sobotę, 16 listopada. Początek spotkania z Prochowiczanką Prochowice o 13.00 na stadionie przy ulicy Śląskiej. Wstęp 5 zł.        

/Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułWicelider sprawdzi formę Dekorii
Następny artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]