Strona główna Temat dnia Pociąg do Wrocławia od połowy grudnia

Pociąg do Wrocławia od połowy grudnia

31

Bezpośrednie połączenie Świdnicy ze stolicą Dolnego Śląska znalazło się w kolejowym rozkładzie jazdy, który ma obowiązywać od 15 grudnia tego roku. Cztery pary pociągów pojadą przez Jaworzynę Śląską. Czy ta oferta będzie konkurencyjna wobec komunikacji autobusowej? Trwa ustalanie cen biletów.

szynobus nowy

Pociąg do i z Wrocławia ma jechać od stacji Świdnica Miasto do stacji Wrocław Główny około godziny. Podróżni będą musieli jednak uważnie czytać rozkład jazdy. Poranne połączenie z Wrocławia do Świdnicy będzie inne w dni powszednie, a inne w weekendy.

Rozkład jazdy Świdnica Miasto –przyjazdy

Rozkład jazdy Świdnica Miasto – odjazdy

Przejazdy będą obsługiwały Koleje Dolnośląskie. Wg obowiązującej taryfy bilet normalny na trasie od 48 do 53 km kosztuje 13,50 zł. To znacznie więcej niż w komunikacji autobusowej. Utrzymanie takiej taryfy mogłoby oznaczać plajtę połączenia.  – Samorząd Województwa Dolnośląskiego wraz z Kolejami Dolnośląskimi przygotowuje specjalną ofertę promocyjną dla mieszkańców Świdnicy – zapewnia Wiktor Lubieniecki,dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego. – Znacząco obniżone zostaną ceny biletów jednorazowych i miesięcznych, a także dopłat za rower czy bagaż. Prace nad regulaminem promocji trwają, a szczegółowy cennik zostanie niedługo podany do wiadomości mieszkańców. Już teraz mogę zagwarantować, że zaproponowane ceny będą bardzo konkurencyjne wobec obecnej oferty przewoźników autobusowych. Ponadto, dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich i Urzędu Miejskiego w Świdnicy, planuje się wprowadzenie specjalnej oferty łączącej bilet kolejowy i bilet komunikacji miejskiej w Świdnicy po atrakcyjnych cenach. Istotny jest również fakt, iż w lutym 2014 roku planowane jest otwarcie kasy biletowej w odrestaurowanym dworcu kolejowym w Świdnicy, dzięki czemu podróżni nie będą musieli kupować biletów u konduktora.

Ostateczne decyzje ws. cen biletów mają zapaść najpóźniej za dwa tygodnie.

asz

 

Poprzedni artykułPięć medali Svidy w Nachodzie
Następny artykuł„Och, Emil” dla najmłodszych widzów