Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowy numer 074

Nowy numer 074

0

Zapowiedzi spektakli, koncertów, wystaw i wielu innych wydarzeń w najnowszym numerze bezpłatnego magazynu „074”.

074_listopad_okladka

Listopad wita nas tradycyjnie świętami i niespodziewanie ładną pogodą. Już pierwszy weekend niesie ze sobą interesujące wydarzenia dla fanów muzyki – występy chóru męskiego Oktoich w cerkwi oraz katedrze. Dalsze zapowiedzi koncertowe to m.in. krakowscy bardowie: Sikorowski i Turnau, hawdalowi klezmerzy z Di Galitzyaner Klezmorim, jazzowi wirtuozi z Mark Whitfield Trio i mroczni jubilaci z Luna Ad Noctum z gościnnym udziałem KAT & Roman Kostrzewski.

Dla teatromaniaków wystąpi m.in. Andrzej Seweryn w monodramie „Wokół Szekspira”, który jest już wyprzedany. Ci którzy nie zdążyli po bilety mogą iść z dziećmi na spektakl „Och, Emil!” na podstawie książki Astrid Lindgren. Premierę będzie miał pokaz grupy młodzieży projektu Alchemia Teatralna pt. „Andrzeju, nie denerwuj się” a w Wałbrzychu coroczna festiwalowa uczta czyli XI Fanaberie Teatralne.

Jeśli natomiast polujecie na ciekawe filmy to w listopadzie ruszają bądź wracają aż 3 cykle. W Miejskiej Bibliotece Publicznej„Kinematoграф” czyli cotygodniowe spotkania z kinem rosyjskim i radzieckim. Oprócz nich spotkania z klasykami filmu noir podczas„Kino na temat”. Galeria 44 natomiast zrobi dokumentalne przedbiegi przed kolejną edycją Dni Gór.

Jeszcze więcej zapowiedzi, z kompletem informacji, można oczywiście znaleźć w papierowej edycji „074”, która od czwartku, 31 października jest dostępna w Świdnicy w Informacji Turystycznej oraz innych punktach na terenie miasta.

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Lniana broszka
Następny artykułWygodniej dla pieszych i kierowców