Strona główna Sport Piłka ręczna Nieznaczne zwycięstwo SP 6

Nieznaczne zwycięstwo SP 6

0

Reprezentacje czterech świdnickich szkół podstawowych rywalizowały w poniedziałek, 25 listopada o miano mistrza naszego miasta w rozgrywkach mini piłki ręcznej chłopców w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2013-2014”.

 mini-ręczna

Mecze rozgrywano na hali na osiedlu Zawiszów przy SP 1, a grano systemem każdy z każdym. Emocji nie zabrakło do końca. Praktycznie do ostatniego spotkania ważyły się losy awansu do szczebla strefy wałbrzyskiej. W efekcie po sześciu meczach trzy drużyny uzyskały taką samą liczbę punktów i o kolejności na podium zadecydowała lepsza różnica rzuconych bramek. Najlepszą, bo trzy na plucie, mogli poszczycić się zawodnicy z SP 6 wygrywając tym samym cały turniej. Z jedną bramką na minusie na drugim miejscu zawody zakończyli młodzi sportowcy z czwórki, o jedną mniej mieli chłopcy z SP 105. Bez zwycięstwa, ale po zaciętych meczach na czwartym miejscu uplasowała się reprezentacja niepublicznej podstawówki „Bliżej Dziecka”.

SP 6 prowadzone przez Sebastiana Błaszczyka zagrało w składzie: Paweł Karpińki, Hubert Mazur, Hubert Polewacz, Daniel Hiszpański, Dawid Czubski, Dominik Ćwiek, Wiktor Hliwa, Ksawery Kurowski, Jakub Jasiński, Wiktor Kępa. Dla zwycięskich zespołów organizator przygotował pamiątkowe medale i dyplomy oraz wyróżnienia dla najlepszych zawodników: Jakuba Borowego /SP 4/, Wiktora Hliwy /SP 6/, Aleksa Piątkowskiego /SP 105/ i Szymona Zająca /NSP Bliżej Dziecka/.

Końcowa klasyfikacja / z punktacją do współzawodnictwa/:

1. SP 6 – 10 pkt

2. SP 4 – 8 pkt

3. SP 105 – 7 pkt

4. NSP Bliżej Dziecka – 6 pkt

Poprzedni artykułDni Gór z niespodzianką rozpoczęte [FOTO]
Następny artykułŚląsk najlepszy, OBHT tuż za podium