Strona główna Kultura „Nasza trzecia be”, czyli wywiadówka w teatrze

„Nasza trzecia be”, czyli wywiadówka w teatrze

0

Była „Sztuka, ach sztuka”, „Fioletowa krowa”, „Romanse i papierosy” teraz przyszedł czas na „Naszą trzecią be” w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego. Świdniccy aktorzy amatorzy po rocznej przerwie wracają na deski teatru miejskiego w Świdnicy. Premierę „Naszej trzeciej be” zaplanowano na 1 grudnia na godzinę 17.00.

nasza tzrecia be

Świdniccy aktorzy amatorzy debiutowali na scenie w roku 2009 w spektaklu „Sztuka… ach sztuka”, wtedy nikt nie przypuszczał, że grupa miłośników teatru co roku dostarczać będzie nam niesamowitych doznań. Na początku grudnia aktorzy zaproszą nas na wyjątkową, wielopokoleniową „wywiadówkę” do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Obecność Rodziców z Dziećmi wręcz pożądana. Widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w kilku wyreżyserowanych lekcjach z klasy Mikołajka, który stał się już kultową postacią dla dzieci, młodzieży, ale i dorosłych.

Inspiracja tekstem Sempe i Gościnnego zaowocowała dynamicznym, nieprzewidywalnym jak lekcja, spektaklem osadzonym w realiach szkolnych. – I jak to w prawdziwej „budzie” bywa: urwisy przekomarzają się z prymusami, inspektorzy stresują uczniów i ciało pedagogiczne a dzienniczki uczniowskie „Naszej Trzeciej be” wypełniają  się uwagami. Mimo to zapewniamy, że to spotkanie ze szkołą ucieszy nas wszystkich tak jak „szóstka z uśmiechem” otrzymana z ulubionego przedmiotu – zapowiadają  dorośli aktorzy.

Reżyseria i adaptacja tekstu: Juliusz Chrząstowski

W spektaklu „Nasza trzecia be” wystąpią: Zofia Dziadura (Maksencjusz), Czesława Greś (Ananiasz), Krystyna Kowalonek (Rufus), Bożena Kuźma (Kleofas), Mariola Mackiewicz (Pani Wychowawczyni), Halina Szymańska (Alcest), Teresa Wagilewicz (Joachim), Alicja Żywicka (Gotfryd), Marta Żywicka (Euzebiusz), Zbigniew Curyl (Inspektor), Krzysztof Frączek (Dyrektor), Robert Kaśków (Pan Mochainbiere), Krzysztof Paruch (Dżodżo), Tadeusz Szarwaryn (Mikołajek), Adam Szmajduch (Pan Bulion vel Rosół), ks. Roman Tomaszczuk (Tato Mikołajka).

Spektakl powstał w ramach projektu Alchemia Teatralna.

Zdjęcia Kamil Gąszowski

Poprzedni artykułMogło dojść do tragedii [FOTO]
Następny artykuł„Obraz nędzy i rozpaczy”