Mimo narzekań na zbyt krótki czas realizacji świdniccy radni ponad podziałami z zadowoleniem przyjęli pomysł budżetu obywatelskiego. Podczas piątkowej, 29 listopada, sesji Rady Miejskiej został przedstawiony cały projekt, którego wdrażanie już trwa. Mieszkańcy sami zadecydują o tym, na jakie inwestycje wydać 3,5 miliona złotych z przyszłorocznego budżetu miasta.
Jakie są oczekiwania władz miasta i radnych? Czy budżet kryje pułapki? O tym w rozmowie z cyklu „Na ważny temat”:
Nagranie zrealizowane na zamówienie Gminy Miasto Świdnica.

![Prezydent Świdnicy z absolutorium i nową koalicją. Radni apelowali o większą rozwagę finansową w kolejnych latach i mówili o braku dialogu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Rada-Miejska-w-Swidnicy-sesja-absolutoryjna-2026.06.25-103-238x178.jpg)








