Strona główna Temat dnia Chcą kary dla dyrektora ŚOK-u

Chcą kary dla dyrektora ŚOK-u

17

Związek Zawodowy Świdniczanie wystąpił do prezydenta Świdnicy o ukaranie dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury. Złamanie przez Tomasza Jamroga  jednego z przepisów Kodeksu Pracy potwierdziła kontrola Państwowej Inspekcji Pracy i prawomocny wyrok sądu.

tomasz jamrog

Tomasz Jamróg

Sprawa dotyczy zwolnienia z pracy Gabrieli Zielińskiej bez konsultacji ze związkiem. Złamanie art 38 Kodeksu Pracy było powodem wydania prawomocnego wyroku przez sąd, przywracającego Gabrielę Zielińską do pracy. – Stanowisko do prezydenta o ukaranie dyrektora zostało przygotowane na wniosek pani Zielińskiej. Nie mieliśmy wątpliwości, ze doszło do złamania prawa, sprawa jest ewidentna i wymaga reakcji ze strony prezydenta – mówi Jacek Wolszczak, przewodniczący MOZ Związku Zawodowego Świdniczanie. – Stanowisko związku zawodowego „Świdniczanie” wpłynęło do nas niedawno (22 listopada 2013 roku, przyp. Red.). Dopiero po szczegółowym zbadaniu sprawy, również pod kątem prawnym będzie możliwe podjęcie decyzji w tej sprawie – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

O konflikcie i kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w Świdnickim Ośrodku Kultury pisaliśmy 8 listopada. „Drobiazgi czy naruszenia w ŚOK-u?”

Poprzedni artykułSrebro dla schroniska w Lubachowie
Następny artykułO rany list do Ghany!