Strona główna Sport Piłka ręczna Cenne zwycięstwo ŚKPR-u w Sosnowcu

Cenne zwycięstwo ŚKPR-u w Sosnowcu

1

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie I ligi odnieśli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Tym razem pokonali na wyjeździe beniaminka i bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie Zagłębie Sosnowiec 36:32.

ŚKPR

Początek meczu przebiegał po myśli świdniczan, którzy szybko uzyskali kilkubramkową przewagę. W 22. minucie drużyna Krzysztofa Terebuna prowadziła różnicą pięciu trafień 14:9. W końcówce jednak rywale nieco zmniejszyli straty i do szatni schodzili przegrywając 16:19. Po pięciu minutach drugiej odsłony ŚKPR znów odskoczył na pięć bramek, ale nie podcięło to skrzydeł gospodarzom, którzy zaczęli prezentować się świetnie w obronie. W efekcie przez kolejne sześć minut goście nie zdołali dorzucić bramki, a gracze z Sosnowca wyszli na prowadzenie 24:23. Pięć minut później było jeszcze gorzej, bo na tablicy wyników zrobiło się 28:24 dla Zagłębia. W kolejnych akcjach nasz zespół opanował jednak sytuację i rozegrał koncertowe 12 minut. W 52. minucie „Szare Wilki” doprowadziły do remisu po 30 i błyskawicznie odskoczyły przeciwnikom wygrywając 36:32.

Zagłębie Sosnowiec – ŚKPR Świdnica 32:36 (16:19)

ŚKPR: Pawlak, Bajkiewicz, Piędziak (10), K. Rogaczewski (7), Misiejuk (5), Chaber (5), S. Makowiejew (3), P. Rogaczewski (3), W. Makowiejew (2), Węcek (1), Motylewski, Pułka

Poprzedni artykułNa ważny temat: Działka dla stacjonarnego hospicjum [WIDEO]