Strona główna Wydarzenia Po pożarze w budynku socjalnym

Po pożarze w budynku socjalnym

83

Prawie 40 rodzin budynku socjalnego przy ulicy Parkowej 9 w Świdnicy zostało bez ciepłej wody, ogrzewania i prądu. Około 5.00 wybuchł pożar w piwnicy. Zapaliły się plastiki, powodując bardzo duże zadymienie. Wszystkie media trzeba było odłączyć. jak zapewnia rzecznik UM, po 12.00 sytuacja wróciła do normy.

IMG_0167

Gaszenie pożaru strażacy zakończyli po godzinie 8.00. Trzy osoby z podejrzeniem zaczadzenia zostały odwiezione do szpitala. – Zostaliśmy bez podstawowych mediów, a mieszkają tu głównie rodziny z małymi dziećmi i starsi, schorowani ludzie – alarmuje jedna z mieszkanek. Jak informują służby, administrator został powiadomiony. Na miejscu jest dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości. Czekamy na informację, kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z mediów.

Aktualizacja:

– Z informacji, które posiadamy pożar powstał w piwnicy prawdopodobnie przez zaprószenie ognia. Na zlecenie Miejskiego Zarządu Nieruchomości przez wykonawców MZN została naprawiona instalacja kanalizacyjna i elektryczna. Ok. południa zasilanie zostało przywrócone przez energetykę. Każde z mieszkań wyposażone jest w indywidualne ogrzewanie. W związku  z tym problemów już być nie powinno – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

Informację otrzymaliśmy na CYNK!

Poprzedni artykułPrezydent odpiera zarzuty Komisji Rewizyjnej
Następny artykułNa ważny temat: Woda w górę [WIDEO]