Strona główna Temat dnia Zwolnią dyrektora stowarzyszenia LOT?

Zwolnią dyrektora stowarzyszenia LOT?

19

Do 26 września miała się zakończyć kontrola w stowarzyszeniu Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie po informacjach, dotyczących nieprawidłowości w pracy dyrektora. – Termin został przedłużony do jutra ze względu na urlop jednej z osób, z którą musi porozmawiać komisja rewizyjna – tłumaczy prezes Jacek Piekunko. Oświadczenie po kontroli zostanie wydane w poniedziałek.

SESJA-RMS-1

Po prawej Rafał Ząbczyk

Sprawa dotyczy Rafała Ząbczyka, dyrektora LOT-u i jednocześnie radnego PO oraz przedsiębiorcy. Na początku września anonimowa osoba przekazała faktury, poświadczające zakup dla stowarzyszenia produktów spożywczych w sklepach, prowadzonych przez Ząbczyka, a także listy obecności, na których nie było jego podpisów. Pojawiły się także informacje, że radny-dyrektor zmuszał swoich pracowników do wstępowania w szeregi Platformy Obywatelskiej. Opozycyjni radni zażądali kontroli i wyciągnięcia konsekwencji, a poseł PiS-u Anna Zalewska zwolnienia dyrektora ze stanowiska i złożenia wniosku o uchylenie mandatu radnego. Prezydent Wojciech Murdzek wyjaśnił wówczas, ze nie ma uprawnień, by decydować o polityce kadrowej w stowarzyszeniu, złożył jednak wniosek o kontrolę. Podjęła ją komisja rewizyjna LOT-u, w skład której wchodzą przedstawiciele Świdnicy i Jawora.

Rafał Ząbczyk od początku zapewnia, że oskarżenia są bezpodstawne i nie ma sobie nic do zarzucenia. Zarząd stowarzyszenia w poniedziałek pozna wyniki kontroli i podejmie decyzję co do dalszych kroków. Jacek Piekunko zapowiedział wydanie specjalnego oświadczenia. Już we wrześniu wiceprezes Marzena Korona -Kruk w rozmowie ze Swidnica24.pl mówiła wprost, że Rafał Ząbczyk sam powinien podać się do dymisji.

Stowarzyszenie LOT Księstwo świdnicko-Jaworskie tworzy 26 gmin i innych podmiotów. Zajmuje się projektami turystycznymi, m.in. City Walk, prowadzi Informacje Turystyczną w Świdnicy oraz zarządza wieżą ratuszową.

asz

 

 

Poprzedni artykułUroczysta sesja dla zasłużonych
Następny artykułZnamy ćwierćfinalistów Pucharu Polski