Strona główna Kultura Wygraj bilety na maraton filmowy

Wygraj bilety na maraton filmowy

0

18 października tego roku na ekrany kin wchodzi kontynuacja przygód Maczety – film Maczeta Zabija. W obsadzie oprócz większości postaci z poprzedniej części zobaczymy również Mela Gibsona, Cube Gooding Juniora, Charlie Sheena, Antonio Banderasa i Lady GaGę. Tym razem Maczeta dostaje zlecenie od Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ma odnaleźć i zlikwidować bezwzględnego miliardera i handlarza bronią (Mela Gibsona), nim ten wcieli w życie swój diaboliczny plan i rozpęta wojnę na całym świecie. Cunema 3D z tej okazji przygotowała mini maraton filmowy.

Maczeta zabija

Mamy dla Czytelników dwa pojedyncze bilety na to wydarzenie, aby je zdobyć należy wymienić przynajmniej pięć filmów wyreżyserowanych przez Roberta Rodrigueza. Na listy czekamy do 16 października pod adresem [email protected] W tytule proszę wpisać “Maczeta”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji). Ze szczęśliwcami skontaktujemy się telefonicznie.

W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych niezwykłą popularnością cieszyły się kina samochodowe. Część z tych kin wyspecjalizowała się w wyświetlaniu filmów klasy B, czyli niskobudżetowych, półamatorskich produkcji, na tematy uznawane za prymitywne, wulgarne i niemoralne czyli seks, zboczenia, przemoc, krew, okrucieństwo, wynaturzenia. Zazwyczaj na seansach wyświetlano dwa filmy jeden po drugim, przedzielone zwiastunami kolejnych produkcji. Takie kina otrzymały nazwę Grindhouse.

W 2007 roku dwóch kultowych twórców – Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Kill Bill, Bękarty Wojny) oraz Robert Rodriguez (Desperado, Sin City) postanowili wskrzesić ten gatunek. Powstały dwa filmy – Planet Terror w reżyserii Rodrigueza oraz Death Proof Tarantino. Aby wiernie oddać klimat Grindhouse’ów nakręcono również kilka fałszywych zwiastunów filmowych, które stworzyli Eli Roth, Rob Zombie, Edgar Wright oraz sam Robert Rodriguez, który zrealizował zwiastun „Maczety”.

Zarówno filmy jak i zwiastuny zrealizowane zostały w klimacie starych Grindhouse’ów, były amatorsko nagrane i zmontowane, fabuła była banalna i przewidywalna, a jakość celowo pogorszona, aby przypominała starą, zużytą, powypalaną taśmę filmową.

Po premierze okazało się, że zwiastun Maczety tak bardzo przypadł do gustu widzom, że zaczęli wymuszać na Rodriguezie zrealizowanie pełnometrażowego filmu opartego na tym pomyśle. I film powstał w 2010 roku, wystąpiła w nim rewelacyjna obsada, obok Danego Trejo odgrywającego główną rolę pojawili się również Jessica Alba, Lindsay Lohan, Michele Rodriguez, oraz Stevel Seagal i Robert DeNiro.

Film opowiada o byłym meksykańskim policjancie, który nie chcąc podporządkować się szefowi narkotykowego kartelu musi uciekać do Stanów Zjednoczonych. Tam dostaje propozycję zabicia polityka będącego zagorzałym przeciwnikiem nielegalnych imigrantów. Podczas wykonywania zadania zostaje zdradzony i postrzelony. Maczecie nie pozostaje nic innego jak szukać zemsty. I to jak najbardziej krwawej.

18 października tego roku na ekrany kin wchodzi kontynuacja przygód Maczety – film Maczeta Zabija. W obsadzie oprócz większości postaci z poprzedniej części zobaczymy również Mela Gibsona, Cube Gooding Juniora, Charlie Sheena, Antonio Banderasa i Lady GaGę. Tym razem Maczeta dostaje zlecenie od Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ma odnaleźć i zlikwidować bezwzględnego miliardera i handlarza bronią (Mela Gibsona), nim ten wcieli w życie swój diaboliczny plan i rozpęta wojnę na całym świecie.

Aby obejrzeć w całości przygody Maczety zapraszamy 18 października o godzinie 22:00 do kina Cinema3D na Mini Maraton Filmowy. W programie znajdą się obydwie części tego kultowego dzieła, czyli Maczeta, oraz Maczeta Zabija. Bilety są już dostępne do kupienia w kasie kina Cinema3D w Galerii Świdnickiej.

Poprzedni artykuł„Nasze zdrowie” w Galerii Świdnickiej
Następny artykułModnie w Galerii [FOTO/WIDEO]