Strona główna Sport Piłka nożna Wygrać w końcu u siebie

Wygrać w końcu u siebie

0

Drużyna Polonii Świdnica jako jedyna w III-lidze nie zdołała jeszcze odnieść zwycięstwa na własnym stadionie (z wyjątkiem MKS-u Oława, który wszystkie swoje spotkania rozgrywa na wyjazdach), ba … biało-zieloni nie zdobyli jeszcze na obiekcie przy ulicy Śląskiej choćby punktu. Czas przełamać tą klątwę, szansa już w najbliższą sobotę, kiedy to do Świdnicy zawita ekipa Piasta Karnin.

 012

Nasi najbliżsi rywale spisują się ostatnio bardzo dobrze. Piłkarze z Gorzowa Wielkopolskiego zapisali na swoim koncie cztery wygrane z rzędu pokonując kolejno 4:1 GKS Kobierzyce, 3:0 Prochowiczankę Prochowice, 3:0 Promień Żary i 2:0 Piasta Żmigród, a przed tygodniem w meczu derbowym ulegli po walce 1:2 Stilonowi Gorzów. Piast Karnin z 16 punktami plasuje się obecnie w środku stawki na dziewiątym miejscu. Przed rokiem na naszym obiekcie padł remis 1:1. Pierwszą bramkę zdobyli świdniczanie, a konkretnie zrobił to kontuzjowany obecnie Gracjan Klimczak, dla którego było to pierwsze trafienie na boiskach III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. Chwilę później do wyrównania doprowadził Adam Więckowski skutecznie wykorzystując rzut karny. W rewanżu przeciwnicy nie pozostawili nam już jednak złudzeń wygrywając pewnie 3:0.    

Spotkanie pomiędzy czternastą, a dziewiątą drużyną ligowej tabeli rozegrane zostanie już w najbliższą sobotę, 19 października. Początek meczu na stadionie przy ul. Śląskiej o 15.00, wejściówki w cenie 5 zł.   

/Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułMoże w lidze się uda
Następny artykułPróbowali okraść dyskont