Strona główna Wydarzenia Uszyj jasia dla małych pacjentów

Uszyj jasia dla małych pacjentów

0

Mogą być w misie, serduszka, słoniki. Im więcej kolorów, tym lepiej. – A przede wszystkim mają przypominać dom – dodaje z uśmiechem Agnieszka Opyrchał ze szpitala Latawiec, która włączyła świdnicką placówkę do spontanicznej akcji “Uszyj jasia”. Szyje cała Polska, szyje i Świdnica, a dołączyć może każdy chętny!

jaś gł

– Nasz szpital na pewno jest inny od stereotypowych, smutnych i szarych placówek. Jednak pościel, mimo że od dawna kolorowa, to naprawdę “dobro” deficytowe, zużywające się błyskawicznie – tłumaczy pani Agnieszka. – Pościel zużywa się, płowieje po wielokrotnych praniach.  Dla wszystkich pacjentów, ale szczególnie dla tych najmłodszych, taki drobiazg jak kolorowy, miły w dotyku jasieczek to prawdziwe wsparcie. Dlatego uznałam, że warto, byśmy dołączyli do akcji, którą rozpoczęła blogerka Natalia.

Pierwsze jaśki już trafiają do świdnickiego szpitala. Akcja nie ogranicza się jedynie do poduszek:

– jaśki 45cm/45cm,

– poszewki 65cm/65cm – dla oddziału dziecięcego oraz

 – prześcieradełka do łóżeczek i inkubatorów 110cm/80cm oraz

 – rożki z wypełnieniem 80cm/80cm + troczek 150cm po 75cm z każdej strony – dla noworodków.

Jaski, rożki i prześcieradełka muszą być uszyte z naturalnych materiałów (nawet używanych, ale w dobrym stanie), koniecznie kolorowych. Można je przynieść do szpitala lub wysłać pocztą na adres Regionalny Szpital Specjalistyczny Latawiec, ul. Leśna 27-29, 58-100 Świdnica z dopiskiem “Uszyj jasia”. – Za wszystkie z góry dziękujemy – mówi Agnieszka Opyrchał i zapowiada, że wkrótce zostanie urządzone wielkie publiczne szycie. O szczegółach poinformujemy także na portalu Swidnica24.pl

 plakat