Strona główna Wydarzenia Świdnica Szachy obowiązkowe

Szachy obowiązkowe

2

Szkoła Podstawowa nr 6 przystąpiła do pilotażowego Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Celem projektu jest zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości, jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.

szachy

Cel ten będzie realizowany poprzez wprowadzenie nauczania gry w szachy jako zajęć obowiązkowych w edukacji wczesnoszkolnej, przeszkolenie nauczycieli z metodyki nauczania gry w szachy oraz przeprowadzenie badań naukowych na temat ich wpływu na osiągnięcia edukacyjne uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 6 innowacja pedagogiczna obejmuje w tym roku uczniów klas II, którzy będą uczestniczyć w programie 2 lata, w ramach 1 godziny zajęć obowiązkowych, dla całych oddziałów klasowych. Zajęcia dla uczniów  rozpoczynają się od 7 października.

Projekt realizowany  jest we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskim Kuratorium Oświaty, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, Dolnośląskim Związkiem Szachowym.

Poprzedni artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 63 [KONKURS]
Następny artykułWarsztaty ze znanym fotografem