Strona główna Wydarzenia Świdnica Seniorzy znów na studiach

Seniorzy znów na studiach

0

Mają nareszcie czas na realizację pasji. Świdniccy seniorzy już po raz siódmy zainaugurowali nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

UTW 4

Gaudeamus wyśpiewało w Klubie Bolko blisko 180 osób. – Zaczynamy oficjalnie od dziś, ale tak naprawdę studenci spotykają się od sierpnia. Wielu z was nie mogło się po prostu doczekać – z radością stwierdziła  Krystyna Lasek, prezes i współzałożycielka UTW, dziękując przy okazji miastu, starostwu i sponsorom za wsparcie aktywności seniorów. Do studenckiej braci dołączyło kolejnych kilkanaście osób. Odbierając legitymację, w imieniu I roku za możliwość udziału w licznych zajęciach dziękowała Elżbieta Kalicińska.

Świdniccy seniorzy przez dwa semestry po 15 tygodni będą uczyli się języków angielskiego, niemieckiego i czeskiego, będą mieli treningi pamięci, warsztaty komputerowe i psychologiczne. W ramach UTW prężnie działa koło śpiewacze i taneczne, grupa teatralna i nordic walking (grupa została nagrodzona przez ministra sportu). W ofercie są także joga i pilates. Świdniczanie wybiorą się także na wycieczki po bliższej i dalszej okolicy. W maju planują wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. – Udowadniamy, że jesień życia może być pełna atrakcji, aktywności i przyjaźni – podsumowuje Krystyna Lasek.

asz

 

Poprzedni artykułFilmowy maraton dla chorej Natalki
Następny artykułStrzelał do autobusu