Strona główna Wydarzenia Samorządy nagrodzone za jakość

Samorządy nagrodzone za jakość

2

Strzegom po raz czwarty, powiat świdnicki po raz trzeci, a Świdnica po raz drugi znalazły się w gronie laureatów Programu Najwyższa Jakość Quality International 2013. Samorządy odebrały medale w Hotelu Andersia w Poznaniu podczas uroczystej gala redakcji Forum Biznesu.

godło QI 1

Zdjęcie starostwo powiatowe w Świdnicy

Kapituła programu przyznała samorządom Godła QI 2013 w kategorii usługi. Powiat świdnicki dodatkowo otrzymał Perłę – wyróżnienie za trzykrotne zdobycie godła. Powiat został doceniony za usługi dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych społecznym wykluczeniem. – „Tolerancja i brak barier. Powiat świdnicki osobom niepełnosprawnym”, tak zatytułowany był wniosek aplikacyjny powiatu świdnickiego. Wyszczególniliśmy w nim zadania i inicjatywy skierowane do niepełnosprawnych mieszkańców powiatu, które w roku 2012 realizował powiat świdnicki – wyjaśnia Sabina Cebula z zarządu powiatu, która reprezentowała powiat podczas gali.

godło QI

Program ma już siedmioletnią historię. Godła jakości przyznawane są w trzech głównych kategoriach: systemy zarządzania, produkt i usługi. Samorządy są wyróżniane w tej trzeciej kategorii. Świdnica została uhonorowana złotym godłem QI za najwyższej jakości wypracowane przez Gminę Miasto Świdnicę formy wspierania przedsiębiorczości i najwyższą jakość obsługi inwestora. Kapituła doceniła działania Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, mające na celu podwyższanie standardów obsługi mieszkańców, m.in. poprzez odpowiednią organizację pracy i realizację projektów ułatwiających dostęp do miejskich baz danych.


Poprzedni artykułChciał przekupić policjantów
Następny artykułRusza Żarowska Liga Futsalu