Strona główna Wydarzenia Świdnica Radosna jesień życia

Radosna jesień życia

1

Mają do siebie dystans, potrafią przełamać stereotypy i po prostu świetnie się bawić. Udowadniają to na co dzień, ale szczególna okazją do pokazania swoich pasji stały się uroczyste obchody Dnia Seniora, zorganizowane przez Dom Dziennego Pobytu „Przystań” w Świdnicy.

seniorzy 3

W środowe przedpołudnie w sali teatralnej ŚOK spotkali się uczestnicy zajęć w „Przystani”, goście z zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych, przedstawiciele miasta i powiatu, a także młodzież z Gimnazjum nr 3. Uczestnicy gali mogli obejrzeć na specjalnym filmie, jak wiele ciekawych propozycji ma dla starszych ludzi Dom Dziennego Pobytu, a przede wszystkim – jak wiele jest w nich pogody ducha i chęci do zabawy. O znaczeniu optymizmu, humoru, życia towarzyskiego i uśmiechu dla jakości jesieni życia mówiła dr Walentyna Wnuk. Na deser widzowie obejrzeli spektakl, przygotowany przez pensjonariuszy DDP. Uroczystości towarzyszył wernisaż wystawy zdjęć Ewy Szymczak, która uchwyciła seniorów posiadających własne pasje, zainteresowania, działalności lub swoje zwykłe-niezwykłe radości w życiu codziennym. Wydany zostanie także lokalny kalendarz na rok 2013, zawierający 12 fotografii przedstawiających  nietuzinkowych świdniczan.

Dom Dziennego Pobytu „Przystań” istnieje w Świdnicy od 1996 roku. Z bogatej oferty zajęć – muzykoterapii, tańca, teatru, fizjoterapii – korzysta stale 145 seniorów. W DDP działa także stołówka.

Poprzedni artykułO Europie wiedzą wszystko [FOTO]
Następny artykułWstydliwa porażka ŚKPR-u