Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 19-latek, który nad ranem w niedzielę, 27 października, wpadł samochodem na drzewo. Do wypadku doszło na ulicy Ofiar Oświęcimskich w Świdnicy.
Dla młodego kierowcy skończyło się na niegroźnych obrażeniach klatki piersiowej. Grozi mu utrata prawa jazdy i kara więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu.
Od piątku policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących. Sześciu to rowerzyści. Rekordzista miał w organizmie 1,9 promila alkoholu.


![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-238x178.jpeg)


![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)




