Strona główna Bez kategorii Paserska dziupla w garażu

Paserska dziupla w garażu [FOTO]

10

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić zatrzymanemu mieszkańcowi Świdnicy, który w garażu przechowywał kradzione BMW i motocykl oraz 1320 litrów spirytusu i 2,5 kilograma tytoniu bez znaków akcyzy.

bmw 5

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mieszkańca Świdnicy. W garażu użytkowanym przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli pochodzący z kradzieży samochód BMW oraz motocykl. Wartość skradzionych pojazdów oszacowano na kwotę około 100 tysięcy złotych.

BMW zostało skradzione we Wrocławiu, natomiast motocykl na terenie Niemiec. Ponadto w garażu znajdowały się  części samochodowe niewiadomego pochodzenia z samochodów BMW i audi z widocznymi śladami zacierania numerów identyfikacyjnych.
W samochodzie dostawczym oraz w pomieszczeniach gospodarczych użytkowanych przez zatrzymanego znaleziono 1320 litrów spirytusu i 2,5 kilograma tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej.

Wczoraj 35-latek został doprowadzony do prokuratury, która wobec niego zastosowała dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 2 tysiące złotych.

Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za nabywanie, przewożenie, przechowywanie, pomaganie w zbyciu wyrobów akcyzowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Poprzedni artykułTony karmy dla leśnej zwierzyny
Następny artykułOkradziona w McDonlad`s