Strona główna Wydarzenia Lokalne drogi w remontach

Lokalne drogi w remontach

2

Nową nawierzchnię asfaltową zyska kolejna droga powiatowa o długości ok. 1,5 km i  szerokości 4,5 m, łącząca Modlęcin z DK nr 5.  Koszt jej wykonania wynosi ponad 300 tys. zł  i w całości został pokryty przez powiat świdnicki. Roboty drogowe, które potrwają do końca tygodnia wykonuje Firma Bitunova Sp. z o. o..

droga 1

– Droga jest budowana w bardzo ekonomicznej i nowoczesnej technologii „na zimno”, przy użyciu kruszywa granitowego i emulsji asfaltowej, wymieszanych w odpowiedniej proporcji. Rozkładamy ją przy pomocy rozcieracza, a następnie wałujemy. W ten sposób  powstaje dywanik o grubości 5 cm, który będzie powierzchniowo utrwalony kolejnym dywanikiem na zimno. Firma wykonuje podobne drogi już od 5 lat.  Samorządy są zadowolone z naszej pracy – informuje wykonawca robót Tomasz Ruczka.

droga 2

Kolejną inwestycję oddano do użytku w miejscowości Mrowiny (gmina Żarów). Powstało prawie 135 metrów nowego chodnika biegnącego wzdłuż drogi powiatowej nr 2880 D. Zakres prac obejmował: wykonanie korytowania, zamontowanie wpustów ulicznych służących do odwodnienia drogi, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych oraz ułożenie nawierzchni z kostki betonowej grubości 8 cm. Inwestycję przeprowadziła firma Bud – Bruk z Pastuchowa. Koszt prac wyniósł przeszło 32 tysiące złotych, a środki w całości pochodziły z budżetu powiatu świdnickiego.

Poprzedni artykułKino Cinema 3D zaprasza [REPERTUAR]
Następny artykułModnie w Galerii Świdnickiej