Strona główna Sport „Królowa Sportu” dla Żarowa

„Królowa Sportu” dla Żarowa [FOTO]

0

Żarów jest szóstą gminą w województwie dolnośląskim, która może pochwalić się  boiskiem lekkoatletycznym wybudowanym w ramach  programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Dziś, 25 października uroczyście oddano obiekt do użytku.

1

Kompleks sportowy powstał w niecałe dwa miesiące przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Włodarze gminy początkowo zakładali, że na dawnym boisku asfaltowym wybudują kolejnego Orlika. Jednak tego zadania nie udało się zrealizować. – Orlik odszedł do przeszłości, ale pojawiła się kolejna szansa. Dzięki programowi „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” udało się sięgnąć po środki i dziś możemy cieszyć się z tego obiektu – mówił Leszek Michalak, burmistrz Żarowa.

Obiekt składa się z czterotorowej bieżni lekkoatletycznej z nawierzchnią syntetyczną o obwodzie 200 metrów, sześciotorowej bieżni o długości 60 m, skoczni w dal z czterdziestometrowym rozbiegiem, stanowiska do pchnięcia kulą, oraz boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej – wewnątrz bieżni.

– Boisko już od poniedziałku będzie tętnić życiem. Głeboko wierzymy, że dzięki niemu uda nam się odkryć i oszlifować talenty na miarę naszego absolwenta – Pawła Fajdka, mistrza świata w rzucie młotem – mówiła Urszula Rurarz, dyrektor placówki.

Gmina Żarów na wybudowanie obiektu sportowego w lutym 2013 roku otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa dolnośląskiego w kwocie 300 tysięcy złotych.

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Tarta z grzybami i dynią
Następny artykułZmiana czasu. Pośpimy dłużej