Strona główna Kultura Imprezownik: Propozycje na weekend

Imprezownik: Propozycje na weekend

0

Ostatnie dni dały nam do zrozumienia, że lato wciąż jest z nami i to jeszcze nie jest koniec ciepłych dni. Wysokie temperatury wg synoptyków utrzymają się do listopada, a to zaś zachęca do spędzania czasu poza domem. Górskie krajobrazy kuszą kolorami i muszę przyznać, że już nie pamiętam tak pięknej jesieni. Ostatni tydzień października prócz pięknej pogody oferuje nam masę weekendowych wydarzeń, które trzeba wpisać na listę obowiązkowych. Dziś, jak co piątek, mam dla Was kilka propozycji, z których warto skorzystać.

 

caravaning (3) z

Amatorzy caravaningu znów zagoszczą w Świdnicy


***

Piątek otwiera weekend bardzo ciekawie. Dla spragnionych wizyty w kinie Cinema3D mam dobre wieści. Przed nami sporo premier i propozycje z zeszłego tygodnia dla spóźnialskich. Szczegółowy repertuar kina znajdziecie jak zawsze na:

http://swidnica24.pl/cinema-3d-zaprasza-do-kina-repertuar-45/

 ***

 

Nazwa: Wystawa „Świebodzice 2013”

Miejsce: Miejski Dom Kultury, ul. Wolności 13, Świebodzice

Data i godzina: 25-28.10.2013, 10:00-18:00

Wstęp: Wolny

Towarzystwo Miłośników Świebodzic i Polski Związek Filatelistów zapraszają na Wystawę Kolekcjonerską „Świebodzice 2013” organizowaną z okazji 170. rocznicy uruchomienia linii kolejowej Wrocław – Świebodzice, która odbędzie się w MDK Świebodzice w dniach 25 – 28 października. W piątek 25 października zapraszamy na godz. 10:00 na uroczyste otwarcie wystawy.

 ***

 Nazwa: Cztery Żywioły – Słowa

Miejsce: Świdnica (wg harmonogramu)

Data i godzina: 25-28.10.2013

Wstęp: Wolny

Pisane, mówione, czytane, śpiewane. Słowa w kontekście wielu dziedzin sztuki będą bohaterami spotkań z literaturą pod hasłem „Cztery Żywioły – Słowa”. Intelektualna uczta rozpoczyna się w piątek, 25 października i potrwa do niedzieli, 27 października.

– Słowa są żywiołami. Potrafią rozniecić uczucia i ugasić światło rozumu, mogą poprowadzić ku wzniosłym ideom albo porzucić na bezdrożach niezrozumienia. Są drapieżne i nieprzewidywalne. Nawet w tej chwili nie należy im ufać. Wśród nas pojawiają się jednak tacy, którzy potrafią je ujarzmić i oswoić. Tylko oni mają umiejętność zaklinania słów grubych i nieposłusznych w intrygującą, wartką opowieść. O zaklętych słowach opowiedzą Agnieszka Owczarek, Jacek Bierut, Jarosław Furmaniak i Karol Maliszewski. Ceremonii przewodzić będzie mistrz słów krwistych i namiętnych dr Bogusław Bednarek. Akompaniować im będą aktorzy Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie – wyliczają organizatorzy ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Więcej na: http://swidnica24.pl/cztery-zywioly-slowa-2/

***

 

Nazwa: Tajemnice świdnickich kamienic

Miejsce: Muzeum Dawnego Kupiectwa, Świdnica

Data i godzina: 25.10.2013, godzina 18:00

Wstęp: Wolny

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza w piątek, 25 października 2013 r. o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z profesor Małgorzatą Chorowską i z doktorem Czesławem Lasotą, połączone z promocją książki Kamienica mieszczańska w Świdnicy. Karczma i mieszkanie w XIII – XVIII w. Publikację będzie można kupić w muzeum.

Więcej na: http://swidnica24.pl/tajemnice-swidnickich-kamienic/

  ***

 Nazwa: Muzyczna Bitwa Radia Wrocław

Miejsce: Sala Teatralna ŚOK

Data i godzina: 26.10.2013, godzina 10:00

Wstęp: Wolny

 W sobotę, 26 października o godz.10:00 w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędą się przesłuchania do konkursu Muzyczna Bitwa Radia Wrocław. Organizatorem największego, najgłośniejszego konkursu dla młodych zespołów rockowych z Dolnego Śląska jest Radio Wrocław. Podczas przesłuchań zaprezentują się zespoły, które wcześniej nadesłały swoją piosenkę zgłoszeniową i zostały zakwalifikowane do przesłuchania na żywo. Jury złożone z dziennikarzy muzycznych Radia Wrocław w składzie: Wojciech Janicki, Ewa Zając, Jerzy Węgrzyn – oceni, jak zespół radzi sobie na scenie. Eliminacje regionalne, które odbędą się w czterech miastach wyłonią 44 grupy. Te zespoły już w listopadzie na antenie Radia Wrocław rozpoczną muzyczne pojedynki. Głosami Słuchaczy cztery z nich zakwalifikują się do ścisłego finału i wystąpią na wielkim koncercie w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Zwycięzca otrzyma pakiet nagród – w tym nagrodę główną – 10 tysięcy złotych oraz gwarantowany udział w koncercie Nowe Brzmienie Radia Wrocław.

***

Nazwa: V Bieg Fortowy

Miejsce: Park Sikorskiego

Data i godzina: 26.10.2013, 10:30 – zapisy / start 12:00

 Świdnicki Klub Biegacza „Hermes” zaprasza w sobotę 26 października na V edycję Biegu Fortowego. Impreza będzie ostatnią z cyklu tegorocznego Grand Prix. Wszyscy uczestnicy przebiegną w Parku Sikorskiego dystans równy 4,5 km, start w samo południe. Po zakończeniu zawodów organizator przewidział smaczny poczęstunek oraz losowanie atrakcyjnych nagród. Po biegu będzie możliwość podpisania petycji w sprawie odbudowy „Wieżyczki” w Parku Młodzieżowym. W zeszłym roku ze względu na niesprzyjającą pogodę w biegu wzięło udział około 30 osób. W tym roku organizatorzy liczą, że warunki atmosferyczne będą lepsze, a frekwencja dużo wyższa. Zapisy od godziny 10:30  w szkole  Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”, przy ul. Jagiellońskiej 30.

 Nazwa: Polska Wersja / koncert

Miejsce: Galeria Świdnicka

Data i godzina: 26.10.2013, godzina 17:00

Wstęp: Wolny

 Polska Wersja wykona kilka kawałków ze swojej najnowszej płyty. Mini koncert odbędzie się w dniu ogólnopolskiej premiery albumu – w sobotę, 26 października w Galerii Świdnickiej. Start: godz. 17.00. – To będzie mój drugi występ w Świdnicy, pierwszy był przy okazji premiery albumu AK-47. Spotkaliśmy się wtedy z mega pozytywnym odbiorem i gratulacjami. Do tej pory dużo ludzi pyta, kiedy ponownie pojawimy się w Świdnicy. 26 października, razem z Hinolem przyjedziemy promować nasz materiał. Nastawiamy się na dobrą zabawę – mówi Jano z Polskiej Wersji.

Polską Wersję na scenie dodatkowo wspierać AK-47, który 14 września zadebiutował krążkiem „Autopsja”. Album nie tylko znalazł się na Oficjalnej Liście Sprzedaży (OLiS), ale dotarł do wysokiego, 19. miejsca.  Za suport oraz prowadzenie wydarzenia odpowiedzialny będzie świdnicki raper, Demia. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wrześniowego koncertu AK-47. Zaskakująco duża frekwencja potwierdza, że Świdnica słucha rapu. Tym razem zapraszamy Polską Wersję i to Jano i Hinolowi dedykowane będzie sobotnie wydarzenie. Po występie tradycyjnie zapraszamy do Empiku na spotkanie autorskie –

zapowiada Piotr Jamrozik, prezes Proper Records.

***

Nazwa: Obchody „30 lat Turystyki Caravaningowej na Dolnym Śląsku”.

Miejsce: Hala lodowiska, ul. Śląska 35

Data i godzina: 27.10.2013, godzina 11:00

Wstęp: Wolny

W ramach tego przedsięwzięcia w niedzielę, 27 października w godz. 11.00-18.00, na wszystkich zainteresowanych czeka wiele atrakcji:

• wystawę „30 lat Turystyki Caravaningowej na Dolnym Śląsku”,

• prezentację nowego polskiego Campera wg projektu Włodzimierza Barcickiego, firmy Polcamp z Wrocławia oraz produkowanych przyczep socjalnych,

• wystawę historycznych pojazdów zabytkowych i militarnych,

• wystawę fotogramów z wyjazdów rzemieślników polskich dolnośląskiego caravaningu do miejsc pamięci narodowej (Odsiecz Wiedeńska, Monte Cassino, Narwik, Murmańsk, Lenino, Saloniki) oraz pamiątek z podróży.

***

 Nazwa: Halloween z Abrakadabrą

Miejsce: Galeria Świdnicka

Data i godzina: 27.10.2013, godzina 15:00-17:00

Wstęp: Wolny

W niedzielę, 26 października, zapraszamy całe rodziny na wspólną zabawę, zorganizowaną przez Przedszkole Językowe Abrakadabra i Galerię Świdnicką. W godzinach od 15.00 do 17.00 zapraszamy na scenę i obok niej na przeróżne atrakcje.

Wśród nich:

koncert halloweenowy w wykonaniu dzieci z przedszkola Abrakadabra

konkurs, związany z Halloween, z atrakcyjnymi nagrodami,

poszukiwania cukierków, ukrytych w dyniach, rozmieszczonych w galerii,

zdjęcia z mega duchem (kartonowym)

warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których maluchy wykonują maski.

Zajęciom i zabawom towarzyszyć będą mini-lekcje z języka angielskiego, skierowane do najmłodszych uczestników.

 Przed nami bardzo interesujący weekend. Pamiętajcie, by odpowiednio spożytkować czas wolny od pracy. Zostawiając was przed wyborem imprez życzę uśmiechu i aby ten weekend nie był tak krótki jak zawsze.

MJ

Poprzedni artykułJak groźne okażą się Tygrysy?
Następny artykułŚKPR powalczy o historyczny triumf nad „Koniami”