Strona główna Bez kategorii Imprezownik: Polecamy na weekend

Imprezownik: Polecamy na weekend

1

Jesień przypomina o swojej obecności coraz częściej. Co roku z niechęcią myślę o zbliżającej się zimie i poszukuję sposobu na poprawę nastroju. Samo nadejście weekendu to już, niestety, za mało. Potrzeba nam czegoś więcej. Imprezowa oferta miasta na najbliższe dni wygląda bardzo dobrze, zatem złapcie za kubek rozgrzewającej herbaty i sprawdźcie, jak ciekawie można spędzić czas podczas nadchodzącego weekendu.

pingwiny

***

Prognozy pogody na piątek nie wyglądają optymistycznie. Nie będę zachęcał do spędzania czasu na zewnątrz, bo to przyjemne nie będzie. Spacer dla wytrwałych i odpornych na mocne powiewy wskazany. Dla tych, którzy chcą przyjemnie spędzić piątkowy wieczór zapraszam do kina Cinema3D na nowości i pozycje, które pozostają na liście zaległości. Szczegółowy repertuar znaleźć możecie na:

http://swidnica24.pl/cinema-3d-zaprasza-do-kina-repertuar-44/

 

***

Nazwa: Festiwal Kina Duńskiego 2013

Miejsce: Miejski Dom Kultury, ul. Wolności 13, Świebodzice

Data i godzina: 18.10.2013, 18:00

Wstęp:  Wolny

Festiwal Kina Duńskiego w dniach 16-18 października w MDK Świebodzice to niepowtarzalna okazja dla widzów do spotkania z kinem alternatywnym, światowym i mocnym zarazem. Duńskie filmy od lat dziewięćdziesiątych nieprzerwanie zdobywają uznanie na całym świecie. Kolejne nagrody przywożone do Danii z ważnych międzynarodowych festiwali filmowych wpływają na wzrost ambicji twórców i mobilizują ich do odtwarzania często nieprawdopodobnych historii lub niewygodnych tematów , a także do eksperymentowania z gatunkami czy formą przekazu („Juan”).Nie tylko jednak duńskie filmy fabularne wzbudzają zainteresowanie międzynarodowej publiczności, ale także dokumenty, seriale telewizyjne czy animacje. Bardzo ważnym elementem duńskiej kinematografii jest edukacja filmowa dzieci i młodzieży, czyli przygotowywanie doświadczonej, doceniającej jakość filmu przyszłej publiczności. Dlatego wśród prezentowanych przez nas filmów nie mogło zabraknąć ciekawych propozycji dla dzieci i ich rodziców: począwszy od animowanych „Tygrysów i tatuaży” dla najmłodszych, do poruszających i prawdziwych opowiadań o rodzinie, miłości czy samotności dla widzów dorosłych.Nowe Kino Duńskie zawita do Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach w dniach 16,17 i 18 października z ofertą filmów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas festiwalu zobaczymy: „Tu mieszka Jensen”, „Dziki ptak”, „Tygrysy i tatuaże” oraz adaptację opery Mozarta „Don Giovanni” – „Juan”. Serdecznie zapraszamy.

 

plakacik1

 

***

Nazwa: Nasze Zdrowie

Miejsce: Galeria Świdnicka

Data i godzina: 19.10.2013, 10:00

19 października, podczas akcji Nasze Zdrowie Galeria Świdnicka i Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” w Świdnicy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zapraszają serdecznie do oddawania krwi. Rafał Klemczak, prezes „Kropli Życia” wyjaśnia: – Czym jest krwiodawstwo? Krwiodawstwo to nie tylko akcja społecznościowa, mająca na celu zebranie jak największej ilości krwi od ludzi zdrowych na rzecz ludzi chorych i potrzebujących. Krwiodawstwo to przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi – POMOC CZŁOWIEKOWI W POTRZEBIE. Krew jest najcenniejszym lekiem ratującym ludzkie życie. Jesienna aura to trudny czas dla szpitali pod względem operacji. Nie pozwólmy, aby operacje były odwoływane przez brak krwi. Pokażmy, że dzielenie się życiem wchodzi w krew.

– Mamy dobre warunki lokalowe do tego rodzaju akcji. To, że możemy zaprosić tych, którzy chcą się podzielić darem życia podczas weekendu, to duże udogodnienie dla osób, którym w tygodniu trudno dotrzeć do punktu. Bardzo się cieszę, że w ten sposób możemy dorzucić swoją małą cegiełkę do wielkiej sprawy. Cieszę się także, że w akcji uczestniczą chętnie pracownicy galerii – mówi Beata Moskal-Słaniewska, odpowiedzialna za marketing Galerii Świdnickiej. Stacja rozpoczyna pracę od godziny 10.00. Krew zbierana będzie do godziny 15.00. W zbiórce mogą wziąć udział osoby pełnoletnie i zdrowe. Pobór krwi poprzedzony jest wywiadem lekarskim. Pamiętajmy, by mieć ze sobą dowód osobisty.

 

***

Nazwa: Bisz / B.O.K (Koncert)

Miejsce: Klub Bolko

Data i godzina: 19.10.2013, 16:30

Wstęp:  30 zł

19 października (sobota) w dużej sali Klubu Bolko odbędzie się premiera solowego albumu Daniela “Demii” Piórka pt. „A.K.A.Demia”. Raper zaprosił do występu wielu gości, którzy wspomogli go m.in. w nagrywaniu płyty. Jako headliner zagra Bisz / B.O.K. Wydarzenie jest organizowane przez artystę oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

Bisz / B.O.K. to artysta, którego solowy debiut „Wilk Chodnikowy” został najlepiej sprzedającą się płytą w historii Bydgoskiej sceny muzycznej i osiągnął status Złotej Płyty. Artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Debiut roku Radia Sygnały. W zestawieniu Płyta Roku magazynu T-Mobile Music, wymieniany jednym tchem razem z takimi artystami jak Maria Peszek czy T.Love, z uzasadnieniem „… Polskie, hiphopowe kalendarze ustawiamy bowiem teraz na rok zero – lata będą teraz określane jako te ‚przed Biszem’ i ‚po Biszu’.” – po usłyszeniu tej płyty redaktor Flint odesłał do domów większość polskiej sceny hiphopowej. Po nagraniu tej płyty Bisz awansował nie tylko do rapowej czołówki – to po prostu jeden z najbardziej interesujących dzisiaj polskich muzyków.

Daniel „Demia” Piórek to Świdnicki multiinstrumentalista, raper, wokalista, poeta, tekściarz, konferansjer. Początki sięgają roku 2004, gdy grał jako basista undergroundowej grupy „Garasz”. Przygoda trwająca rok zakończyła się rozwiązaniem zespołu i utworzeniem przez Demię nowego projektu o nazwie „Human Inner Vision” (H.I.V.). Założyciel był w nim zarówno gitarzystą jak i wokalistą, zdobywając pierwsze poważne szlify na scenach regionu. Po kilku latach grania przeplatanych problemami personalnymi w składzie, zespół pożegnał fanów koncertem pod koniec 2011 roku.

 

bisz-plakat_tn-657x940

***

Nazwa: O ósmej na arce (bajka muzyczne)

Miejsce: Sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Data i godzina: 20.10.2013, 16:00

Wstęp: Bilet 10 zł [do kupienia w Informacji Turystycznej, tel: 74 852 02 90

„O ósmej na Arce” to tekst współczesnego autora z Berlina, który odniósł już spory sukces. W Niemczech Ulrich Hub otrzymał za niego Deutscher Kinderhörspielpreis (nagrodę za słuchowisko dla dzieci) oraz Kinderliteraturpreis (nagrodę literacką za twórczość dla dzieci). We Francji wersję książkową uhonorowano Prix Tam-tam du Livre de Jeunesse (za książkę dla młodzieży) oraz Prix Sorcières 2009 (nagrodą stowarzyszenia księgarzy). Sztuka przetłumaczona niedawno na język polski stała się przebojem repertuarowym na naszych scenach. Intrygująca historia opowiada o przygodach pingwinów oraz o ich wystawionej na poważną próbę przyjaźni, przede wszystkim jednak porusza w lekki, bardzo przystępny dla najmłodszych sposób istotne problemy filozoficzne. Bohaterowie spierają się o to, czy Bóg istnieje, a jeśli tak, to dlaczego go nie widać, czy jest sprawiedliwy, co jest dobre, a co złe, czy można zrobić komuś krzywdę i nie ponieść za to kary… Dyskurs ukazuje dziecięcą ciekawość świata ,odwagę w zadawaniu ważkich pytań, trafność spostrzeżeń na temat spraw najważniejszych.

Zaskakujące sytuacje, dobre tempo i mądry dowcip to niezaprzeczalne walory sztuki niemieckiego dramaturga, a błyskotliwe dialogi, świetnie przetłumaczone przez Lilę Mrowińską-Lissewską docenią nie tylko mali ale i duzi widzowie, którzy powinni obejrzeć spektakl choćby po to, by przekonać się, że z dzieckiem można i trzeba rozmawiać na poważne, dorosłe tematy. Warstwę tekstową sztuki wzmacnia muzyka Pavla Helebranda. Fenomenalny jest blues pingwina wyśpiewany przez Sławomira Mozolewskiego. Inne utwory na długo pozostają w pamięci swą melodyjnością. Dodatkowo aktorzy na żywo grają na instrumentach. Tu świetnie spisał się akustyk Zdrojowego Teatru Animacji Mariusz Czechowicz, który dał pokaz kunsztu gry na saksofonie jako instrumentalista orkiestry Armii Zabawienia. Wszystko w barwnych kostiumach i plastycznej, a jednocześnie prostej scenografii Urszuli Kubicz-Fik.

***

Udanego i słonecznego weekendu życzę!

MJ

Poprzedni artykułPodziel się krwią, uratuj życie
Następny artykułPotrącił kobietę i uciekł