Strona główna Sport Lekkoatletyka Fajdek: Nie lubiłem matematyki

Fajdek: Nie lubiłem matematyki [FOTO]

1

Paweł Fajdek, Mistrz Świata w rzucie młotem był gościem Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Na wyjątkowej „lekcji” pojawili się wszyscy uczniowie gimnazjum. Mistrz mówił nie tylko o sporcie i wyrzeczeniach, jakie spotkały go w drodze po medal w Moskwie, ale również o latach, które spędził w szkolnej ławce.

Paweł Fajdek w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy16

Fajdek był pod prawdziwym gradobiciem pytań. Uczniowie i nauczyciele pytali Mistrza o wszystko; czy ma dziewczynę, co planuje robić po zakończeniu kariery, jak radzi sobie ze stresem i o lata spędzone w szkole.

Na pytanie jaki przedmiot lubił najbardziej w szkole, odpowiedział – Chyba długopis, ołówek i zeszyt, a tak poważnie to nigdy nie lubiłem matematyki, ale przepadałem za biologią, informatyką, religią i oczywiście za w-f’em – mówił  Paweł Fajdek.

Gimnazjum nr 4_1_Paweł_ Fajdek

Pobierz zdjęcie w większej rozdzielczości

Młociarz mówił również o popularności i jak sobie z nią radzi. – Ci co mnie rozpoznają dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to ta, która kojarzy mnie z występu w Moskwie, druga kojarzy mnie z udziału w programie Kubu Wojewódzkiego. A jak sobie z nią radzę? Staram się po prostu być sobą  – mówił z uśmiechem Fajdek.

Jednak najważniejszym tematem spotkania był sport i wszystko co jest z nim związane. – Co czułem w Moskwie, kiedy stałem na najwyższym stopniu podium? Niesamowitą radość, tego nie można opisać słowami – mówił Fajdek i dodał.  – W tym złotym krążku zawarta jest moja jedenastoletnia praca na treningach. W Moskwie zdobyłem złoto i  wysłuchałem Mazurka Dąbrowskiego można powiedzieć, że to podwójny sukces.

Paweł Fajdek obiecał, że jeszcze dokona czegoś fajnego. W końcu Olimpiada w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Poprzedni artykułUdany debiut UKS-u Dekoria
Następny artykułKarambol na łączniku [FOTO/WIDEO]