Strona główna Sport Piłka nożna Dymisja trenera Błaszczyka

Dymisja trenera Błaszczyka

2

Przed zwycięskim meczem Polonii Świdnica z GKS-em Kobierzyce (3:0) trener III-ligowej Polonii Świdnica Damian Błaszczyk postanowił zrezygnować z pełnienia funkcji szkoleniowca pierwszego zespołu. O swojej decyzji poinformował piłkarzy tuż po zwycięskim spotkaniu w Kobierzycach.

 Damian Błaszczyk

O wszystkim porozmawialiśmy już sobie z drużyną. Życzę piłkarzom, a także nowemu trenerowi powodzenia i liczę na zrealizowanie celu, jakim jest utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywkowym – powiedział Damian Błaszczyk.

Damian Błaszczyk prowadził drużynę III-ligowej Polonii od 17 maja 2013 roku zastając klub w fatalnej sytuacji. Biało-zieloni z dorobkiem 23 punktów znajdowali się na przedostatnim miejscu w tabeli wyprzedzając jedynie zdecydowanego outsidera ligi – Orła Międzyrzecz. Prowadzona przez niego ekipa w końcówce sezonu zanotowała trzy zwycięstwa, dwa remisy i jedną porażkę i z 34 punktami zdołała utrzymać się na poziomie III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. W bieżących rozgrywkach Polonia plasuje się na czternastym miejscu w tabeli z 10 „oczkami” zgromadzonymi w 12 pojedynkach.  

Damianowi Błaszczykowi dziękujemy za trud włożony w pracę z zespołem Polonii Świdnica i życzymy powodzenia w dalszej trenerskiej karierze. Nazwisko nowego szkoleniowca nie jest jeszcze znane.

/Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułUdany debiut Marka Olczyka
Następny artykułNiszczył wszystko na swojej drodze