Strona główna Kultura Cinema 3D zaprasza do kina

Cinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]

1

Wałęsa. Człowiek z nadziei, Metallica: Trought the never, Grawitacja, Labirynt, Agenci, a dla najmłodszych Turbo. Zobacz co jeszcze grają w świdnickim kinie Cinema 3D.

 Wałęsa

WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI

Polska,od 13 lat, biograficzny/dramat/130 min

8:45 *** 9:30 12:00 14:30 17:00 19:30 22:00

*** seans tylko 8.10.2013

Fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności robotnika w charyzmatycznego przywódcę. Lech Wałęsa, kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności, co dało energię dla przemian przerastających ówczesną wyobraźnię.

 

METALLICA: THROUGHT THE NEVER – POKAZY WEEKENDOWE

Od 4 do 6 października godz 18:15

Podczas realizowanego z ogromnym rozmachem koncertu grupy Metallica, młody członek ekipy koncertowej Trip , dostaje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Rutynowe z pozoru zadanie przeradza się w groźną, surrealistyczną odyseję.

GRAWITACJA 3D – POKAZY PRZEDPREMIEROWE

5.10.2013 godz 19:15

Dr Ryan Stone jest znakomitym inżynierem medycznym, wraz z astronautą-weteranem Mattem Kowalskim odbywającym swoją pierwszą misję na statku kosmicznym.. Niestety, w czasie pozornie rutynowego spaceru w przestrzeni kosmicznej następuje katastrofa. Statek zostaje zniszczony, pozostawiając Stone i Kowalskiego zupełnie samych — przywiązanych jedynie do siebie, krążących w ciemności. Ogłuszająca cisza mówi, że utracili wszelki kontakt z Ziemią… i jakąkolwiek szansę na ratunek. Strach zamienia się w panikę, każdy oddech pomniejsza i tak niewielką ilość tlenu, jaka im pozostała. A jedyną drogą do domu może okazać się jeszcze większe pogrążenie się w przerażającej nieskończoności kosmosu.

LABIRYNT

USA, od 15 lat, thriller/kryminał/ 153 min

10:00 11:45 20:30 21:30

Opowieść o ciężko pracującym ojcu, którego córeczka i jej przyjaciółka zostają porwane. Policji nie udaje się ich odnaleźć więc bohater bierze sprawy w swoje ręce, ściera się jednak z detektywem z wielkiego miasta przydzielonym do sprawy.

 

TURBO

USA, b. o., animowany/familijny/przygodowy/ 96 min

wersja 2D 11:30 16:00

wersja 3D 9:15 13:45 17:00

Animacja opowiada o sympatycznym ślimaku, który marzy o tym, by być najszybszym ślimakiem na Ziemi. Jest to jednak dość trudne zadanie. Historia przedstawia niepozornego ślimaka, który nieoczekiwanie nabywa niezwykłych mocy, pozwalających mu rozwijać zawrotną szybkość i postanawia zrealizować swe największe marzenie – wziąć udział w wielkim wyścigu.

 

AGENCI

USA, od 13 lat, akcja/kryminał/thriller/ 109 min

14:45 19:45 22:00

Film opowiada o dwóch rabusiach, Trenchu i Steadmanie, planujących napad na bank. Steadman nie wie, że Trench jest agentem DEA, a Trench nie wie, że Steadman jest oficerem wywiadu. Obaj nie wiedzą też, że zamiast rabować mafijne pieniądze, zdeponowane w banku, będą okradać CIA.

 

DIANA

Szwecja/ Wlk. Brytania/ USA, od 13 lat, biograficzny/dramat/ 120 min

9:15 17:15

Uwielbiana przez miliony, kochana przez jednego… Nominowana do Oscara Naomi Watts nie do rozpoznania w kolejnej znakomitej kreacji jako najsłynniejsza i najbardziej nieodgadniona kobieta końcówki XX wieku. Prawdziwa historia nieznanego romansu Księżny Diany, który trwał aż do jej tragicznej śmierci. Była podziwiana przez miliony ludzi na świecie, po śmierci stała się legendą. Jaka była naprawdę Królowa Ludzkich Serc?  Śledztwo dotyczące jej wypadku, mimo, że nie rozstrzygnęło wszystkich wątpliwości zostało oficjalnie zakończone. A przecież to nie jedyna tajemnica dotycząca życia Księżny Diany. Jej domniemany romans z Dodim al-Fayedem odbił się wielkim echem w mediach. Ale czy rzeczywiście to właśnie z nim planowała spędzić resztę swojego życia? Prawdziwa historia okazuje się zupełnie inna…

 

W IMIĘ …

Polska, od 15 lat, thriller/ 101 min

13:00 18:15* 19:15 **

* seans się nie odbędzie 4, 5, 6 października

** seans się nie odbędzie 5 października

Akcja „W imię…” Szumowskiej rozgrywa się w wiosce położonej na końcu świata. To tu raki zimują i diabeł mówi dobranoc. Widoczne gdzieniegdzie ślady istnienia jakiegoś „dalej” – nazwy amerykańskich miast na koszulkach mieszkańców, sklep o nazwie „Niagara” – jedynie potęgują wrażenie odosobnienia. W tej scenografii rozgrywa się dramat zmagającego się ze swoim homoseksualizmem księdza Adama (Andrzej Chyra). Choć nacisk położony na kwestię katolicyzmu to specyficznie polski koloryt (inspiracją dla reżyserki był zresztą artykuł w prasie), kluczem do międzynarodowego odzewu (vide udział w berlińskim konkursie) na twórczość Szumowskiej jest uniwersalność jej filmu.

 

SIERPNIOWE NIEBO. 63 DNI CHWAŁY

Polska, od 12 lat, dramat/ wojenny / 75 min

15:30

Pracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim pierwsze dni dramatycznej walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger.

 

KONTAKT

CINEMA 3D Świdnica – Galeria Świdnicka

ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica

tel: +48 74 639 90 56

www.cinema3d.pl

 

 

Poprzedni artykułKsiądz skazany za pedofilię znów jest proboszczem
Następny artykułUgodził nożem kompana