Strona główna Wydarzenia Badania na zdrowie

Badania na zdrowie [FOTO]

3

Takie akcje mogłyby być co pół roku – zgodnie przyznawali świdniczanie i goście Galerii Świdnickiej. Przez kilka godzin w sobotę, 19 października każdy chętny miał okazję skorzystać z bezpłatnych badań i porad.

zdrowie 6

– Odwiedzę każde stoisko – mówił jeden z uczestników. – Szczególnie jednak zależy mi na sprawdzeniu poziomu cholesterolu, bo na takie badanie trzeba czekać w przychodni kilka miesięcy. Ale zainteresowany jestem całą ofertą.

Wachlarz badań był bardzo szeroki – od sprawdzenia wad postawy, przez konsultacje okulistyczne i dentystyczne, bo mierzenie ciśnienia, poziomu cukru we krwi i cholesterolu. Palacze mogli przekonać się, jakie jest stężenie tlenku w węgla w ich płucach. Można było także porozmawiać z dietetyczkami i sprawdzić stan tkanki tłuszczowej.

Dużym zainteresowaniem pań cieszyła się prelekcja lekarza ginekologa Zbigniewa Wróbla po tytułem „Nowe i ciekawe w ginekologii”. Wykład poświęcony był między innymi nowym metodom leczenia rożnego rodzaju chorób „kobiecych”, ale także ciekawostkom, dotyczące plastyki ginekologicznej. Prelekcję ilustrowały filmy.

Moc atrakcji przygotowano dla najmłodszych, na których czekało stoisko z prezentacjami gier sportowych na konsolę Xbox Kinect. Tenis, skoki w dal, siatkówka czy paintball czy narciarstwo – m.in. w takich dziedzinach sportu dzieci próbowały swoich sił.

Uczestnicy akcji „Na zdrowie” mogli poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy, nie zabrakło także stanowiska do poboru krwi. W ciągu kilku godzin udało się zebrać  11 litrów tego najcenniejszego leku.

ORGANIZATORZY: Powiat świdnicki i Galeria Świdnicka

REALIZATORZY: SP ZOZ w Świdnicy, Colgate-Palmolive Poland, Zespół Usług Medycznych „Medyk” w Świdnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, NZOZ „Marconi” w Świdnicy, Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” w Świdnicy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Media Expert, Naturhouse, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina SA., Uzdrowisko Lądek-Długopole SA.

PARTNER: Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Programy Profilaktyczne we Wrocławiu.

Poprzedni artykułHat-trick MKS-u
Następny artykułHip – hopowy maraton [VIDEO]