Strona główna Wydarzenia Świebodzice Rowerem przez miasto

Rowerem przez miasto

2

Od poniedziałku, 16 września, trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania, ustanowiona przez Komisję Europejską w 2002 roku, zachęca mieszkańców zwłaszcza dużych miast, do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu (wspólne przejazdy samochodem).

W Świebodzicach od kilku lat z tej okazji organizowany jest Happening Rowerowy. Najbliższa taka impreza już w ten piątek, 20 września.

Happening rozpocznie się o godz. 10:00 na placu przy ratuszu miejskim. Koniecznie trzeba pojawić się na rowerach i obowiązkowo – w kaskach. Organizatorzy przygotowali dla uczestników jak zawsze mnóstwo atrakcji.

Co roku największą z nich jest huczny przejazd rowerzystów wokół ratusza. W tym roku będzie to niemożliwe, bo Rynek jest w remoncie, ale przejazd się odbędzie. Rowerzyści przejadą ulicami: Prusa, Szkolną i Sienkiewicza.

Mnóstwo będzie się działo także pod samym ratuszem. Każdy z uczestników, który przyjedzie pod ratusz na dwóch kółkach, dostanie kamizelkę odblaskową, a pozostali odblaski na rękę i do plecaka.

Będzie qiuz z nagrodami, prowadzony przez Straż Miejską i policję, symulator jazdy autem, gra w piłkarzyki; będzie także mobilna wystawa w zabytkowym autobusie, malowanie twarzy, pokaz pierwszej pomocy, konkursy rowerowe i znakowanie rowerów zabezpieczające przed kradzieżą. Podczas imprezy nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn: „Czyste powietrze -Twój ruch” – zachęca Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Poprzedni artykułPolonia zdemolowała Spartę
Następny artykułPo zderzeniu ciężarna w szpitalu