Strona główna Wydarzenia Świdnica Po zdrowie na Rynek

Po zdrowie na Rynek [FOTO]

5

Miody, owoce i warzywa, zioła i przyprawy świata, przetwory owocowo-warzywne, pieczywa na zakwasie, sery kozie, krowie i owcze, wędliny, wody mineralne z uzdrowiska Szczawno Zdrój, oleje tłoczone na zimno, makaron bio, jaja kur zielononóżek, piwa, wina, nalewki i miody pitne oraz oryginalne produkty greckie. Lista produktów, jakie znalazły się na ponad 40 stoiskach w Rynku, jest niezwykle długa. Wszystkie pojawiły się w Świdnicy w ramach siódmej już edycji targów „Zdrowie ma smak”.

Targi, organizowane przez powiat świdnicki przy współudziale wielu partnerów, oficjalnie rozpoczęły się dzisiaj w południe, ale już od rana można było korzystać z przygotowanej oferty. Uczestnicy nie są wyłącznie producentami żywności. Swoje stoiska przygotowały m.in. sanepid i świdnicka fabryka koncernu Colgate. Sanepid przygotował wiele atrakcyjnych konkursów, natomiast Colgate zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad stomatologów i higienistek.

Tradycyjnie targi to także oferta bezpłatnych badań i spotkań ze specjalistami. W sobotę, 7 września w godz. 9.00 – 14.00 w holu Teatru Miejskiego w Świdnicy będzie można m.in. wykonać USG tarczycy i EKG serca, zbadać ostrość  wzroku, czy sprawdzić, na ile niebezpieczne są znamiona występujące na naszym ciele. Tego samego dnia organizatorzy zapraszają na wykład  profesora Bogdana Kędzi z Poznania na temat „Terapia produktami pszczelimi”.

W tym roku partnerami spotkań ze zdrowiem są Czesi. Goście zza południowej granicy przygotowali własne stoiska, a także pokazy artystyczne. Już dzisiaj 6 września na Rynku wystąpi dziecięcy zespół folklorystyczny „Barunka” z Czech.

Targi potrwają do soboty. Dzisiaj stoiska można odwiedzać do godziny 18.00, w sobotę do 14.00.

Poprzedni artykułO tańszych przedszkolach na sesji
Następny artykułDarmowe porady dla przedsiębiorców