Strona główna Wydarzenia Odnowią zniszczoną drogę

Odnowią zniszczoną drogę

4

Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 374 o długości 3,4 km, na odcinku od skrzyżowania  z drogą 382 (w pobliżu Stanowic),  w stronę Świebodzic.

Renata Podkówka, sołtys Grochotowa, przy remontowanej drodze.

Część tej drogi znajduje się na terenie gminy Strzegom. Roboty drogowe wykonuje  „Bisek- Asfalt” Michał Bisek z Kostomłotów. Firmę wyłoniono w wyniku przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu. Koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 3,6 mln zł. Termin realizacji zadania został wyznaczony na 15 października 2013 r. – informuje Grażyna Kuczer z UM w Strzegomiu.

 Na odcinku pozamiejskim zaprojektowano wzmocnienie krawędzi jezdni podbudową asfaltową oraz ułożenie trzech warstw asfaltowych o łącznej grubości 18 cm. Pobocza jezdni zostaną wyrównane i wzmocnione frezowiną asfaltową.

 Dla zwiększenia nośności drogi zostanie wymieniona jej konstrukcja, obejmująca między innymi:  wykonanie podbudowy z kruszyw kamiennych o frakcji przewidzianej w projekcie budowlanym, stabilizację cementową oraz położenie  trzech warstw asfaltowych o łącznej grubości 21 cm.

 Przewidziano także remont chodnika biegnącego wzdłuż wsi, który zostanie wykonany z kostki betonowej. Nastąpi także wymiana studzienek betonowych i regulacja urządzeń infrastruktury technicznej nie związanej z potrzebami zarządzania drogami.

 Z wykonywanych prac cieszą się mieszkańcy Grochotowa. – Nowa nawierzchnia drogi i chodnik są  bardzo potrzebne na wsi. Stary chodnik był bardzo zniszczony. Połamane płyty i uskoki  stwarzały zagrożenie. Cieszy nas nowy chodnik, bo przy takim natężeniu ruchu jakie jest trudno się poruszać, a przejście wózkiem spacerowym, czy przejazd rowerem graniczy z cudem. Po remoncie drogi poprawi się bezpieczeństwo pieszych, a poza tym wioska będzie bardzo ładnie wyglądać. Wieś jest rozwojowa, pięknieje i ma coraz więcej mieszkańców. Serdecznie dziękuję pracownikom Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu  za dotychczasową współpracę z sołectwem Grochotów i podjętą inwestycję – komentuje  Renata Podkówka, sołtys Grochotowa.

 Nowy asfalt, wzmocnienie poboczy, wycinka  krzaków, wymiana przepustów, odmulenie dna rowów i wreszcie długo oczekiwany chodnik w Grochotowie zmieni wizerunek  kolejnej drogi wojewódzkiej w gminie Strzegom.

Poprzedni artykułNakręć jednominutową relację!
Następny artykułTłumy na Targach Pracy