Strona główna Wydarzenia Świdnica Mistrzowie gry w bule

Mistrzowie gry w bule

0

Świdniccy licealiści odnoszą sukcesy w nietypowej dyscyplinie sportu. Drużyny z I LO tryumfowały podczas rozegranych w miniony weekend 21. Otwartych Mistrzostw Wrocławia w petanque, Credit Agricole Cup.

Mimo niesprzyjającej, deszczowej aury, o mistrzowski tytuł rywalizowało niemal 60 trzyosobowych drużyn, zarówno amatorów, jak profesjonalnych graczy ligowych. I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy było reprezentowane przez pięć tripletów. Kasprowiczanie okazali się nie mieć sobie równych w kategorii szkół, wygrywając 1. i 2. miejsce. W generalnej klasyfikacji świdnickie drużyny również uplasowały się w ścisłej czołówce. Triplet w składzie: Aleksandra Dubiel, Hanna Moczulska, Dawid Głogowski zajął trzecie miejsce w zawodach, a tuż za podium stanęli: Dorota Grządziela, Wojciech Koryciński i Michał Żabrowski.

Gra w bule, jak popularnie nazywa się petanque, staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju, zyskując rzesze sympatyków, również wśród młodzieży szkolnej. Niestety, problemem bywa brak odpowiedniego miejsca do rozgrywek. Uczniowie i nauczyciele z „Kasprowicza” trenują na żwirowych alejkach campingu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale w planach jest budowa własnego placu do gry na terenie szkoły. Najbliższy turniej, „Czarodziejskie Kule” zostanie rozegrany 28 września w Jedlinie-Zdroju.

Poprzedni artykułRozprawy nagrywane. Ułatwienie czy kłopot?
Następny artykułMilionowa kara za wysypisko?