Strona główna Wydarzenia „Lodołamacze” ze Świdnicy

„Lodołamacze” ze Świdnicy

1

Świdnicka Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „Niepełnosprawni Aktywni”zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze”, organizowanym przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Świdniczanie zwyciężyli w kategorii „Otwarty rynek”.

Anna Figiela i Iwona Basta

Statuetkę z rąk wojewody dolnośląskiego Marka Skorupy w imieniu całej załogi odebrała Iwona Basta. Uroczystość zorganizowano 9 września w siedzibie Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Ideą konkursu „Lodołamacze” jest wyłonienie i nagradzanie osób prywatnych i pracodawców wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. Patronat honorowy sprawuje małżonka prezydenta RP, Anna Komorowska.

Świdnicka spółdzielnię tworzy 7 osób, w tym tylko jedna nie ma orzeczenia o niepełnosprawności. Od trzech lat prowadzą punkt ksero w Urzędzie Miejskim, sprzątają groby, dostarczają pocztę klientom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Trzy miesiące temu podjęli się kolejnego wyzwania i zaczęli prowadzić bar w Urzędzie Miejskim. Nawiązali przy tym udaną współpracę ze spółdzielnią socjalną „Zina” ze Świebodzic, która dostarcza posiłki.

– Po tych trzech latach naprawdę nie mamy powodów do narzekania – zapewnia Anna Figiela. I dodaje, że w tym roku obchodów kolejnej rocznicy nie będzie. – Jestem pewna, że wytrwamy i będziemy świętować okrągły, piąty jubileusz w 2015 roku – dodaje z uśmiechem współzałożycielka spółdzielni.

Poprzedni artykułUkradł… drzwi z futryną
Następny artykułOZPN wylosował pary I rundy Pucharu Polski