Strona główna Kultura Imprezownik: Polecamy na weekend

Imprezownik: Polecamy na weekend

0

Przyzwyczajeni do tego, że czas płynie okrutnie szybko witamy znów piątek. Weekend zaczyna się nam w towarzystwie pięknej pogody i miejmy nadzieję, że słońce pozostanie na niebie, jak najdłużej. Chyba każdy zdążył już zatęsknić za chwilami, gdy nasze termometry pokazywały 30 kresek. Jesień rozkręca się na całego, ale to nie znaczy, że mamy siedzieć w domu i popijać herbatę z sokiem z malin. Wręcz przeciwnie. Jak co tydzień zachęcamy Was do spędzenia weekendu aktywnie.

Katarzyna Cichopek

W kinie Cinema3D jak co piątek premiery, które warto zobaczyć. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Historia Diany jakiej nie znacie, Agenci i Naznaczony – to pozycje, które warto zobaczyć na dużym ekranie. Repertuar filmowy znajdziecie TU. Dla spóźnialskich wciąż okazja by zobaczyć Riddicka i Sierpniowe Niebo. Zapraszamy !

***

Nazwa: Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna, Ul. M. Kozara-Słobódzkiego 21a

Data i godzina: 27.09.2013, 18:00

Wstęp: Wolny

Małgorzata Gutowska – Adamczyk to nie tylko pisarka, ale i dziennikarka, scenarzystka filmowa i historyk teatru. Pochodzi z Mińska Mazowieckiego. Jej powieść „Niebieskie nitki” była książką tygodnia Portalu Rynku Wydawniczego. Czytelników zachwyciła gawędziarskim stylem, barwnymi opisami obyczajów dziewiętnastowiecznych dworków i współczesnej prowincji. Szczególne uznanie zdobyły bohaterki jej sagi „Cukiernia pod Amorem”, silne i odważne. Z autorką poczytnych powieści będzie się można spotkać już w piątek, 27 września w Świdnicy.

***

Nazwa: Kobiecanki Kameralnie

Miejsce: Miejski Dom Kultury, ul. Wolności 13, Świebodzice

Data i godzina: 27.09.2013, 18:00

Wstęp: Wolny

Znów kameralnie i kobieco w Świebodzicach a to za sprawą Kobiecanek Kameralnie – spotkania dedykowanego wszystkim mieszkankom gminy, bez względu na wiek. To właśnie takie przysłowiowe 5 minut tylko dla kobiet zapracowanych, zabieganych i zaangażowanych w wychowywanie dzieci i prowadzenie domu.

Kobiecanki Kameralnie są pretekstem do aktywności wśród kobiet, miłego spędzenia czasu, chwili relaksu i edukacji. Spotkania z tego cyklu w Świebodzicach, odbywają się dzięki otwartości samorządu, który wspiera aktywność kobiet. Panie przywita burmistrz miasta, Bogdan Kożuchowicz. Program zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie miło, ale i pożytecznie. Organizatorzy tym razem zaplanowali spotkanie z trychologiem – ekspertką od skóry głowy i stanu naszych włosów. Ponadto zapraszamy na porady kosmetyczki ds. podologii, Panią Jowitą Kamieńską, która wyjaśni, jak dbać o stopy, nie tylko na lato. Dowiemy się także jak się kłócić, by się dogadać w relacjach damsko – męskich, o czym opowie Aldona Ziółkowska – Bielewicz, trener biznesu. Nie zabraknie akcentu miłego dla ucha. Wysłuchamy recitalu na francuską nutę. W repertuarze Edith Piaf, wystąpi Anna Rudewicz. Dzięki poradom stylisty fryzur, Marcina Fereńczuka, dowiemy się o najnowszych trendach fryzjerskich, a chętne Panie, wezmą udział na żywo w mini metamorfozie swojej fryzury. Na zakończenie akcent filmowy, a to za sprawą Audrey Hepburn, ikony kina i mody, o której ciekawym życiu i karierze z pewnością dowiemy się nieco więcej. A o nowinki ze świata wizażu zadba Ewa Borkowska, która zaprezentuje na chętnych paniach jesienne akcenty w makijażu.

***

Nazwa: Kopnij w Złote Drzwi

Miejsce: Plac Jana Pawła II

Data i godzina: 28.09.2013, 11:00

Wstęp: Wolny

Wyraź swój sprzeciw i kopnij w drzwi! Przyjdź w sobotę na Plac Jana Pawła II i pokaż ile sił w nogach masz. O co chodzi? Szczegóły happeningu na:

http://swidnica24.pl/wyraz-swoj-sprzeciw-i-kopnij-w-drzwi/

***

Nazwa: Mamy sexy mamy z Katarzyną Cichopek

Miejsce: Sala Teatralna ŚOK, ul. Teatralna 43

Data i godzina: 29.09.2013, 16:00

Wstęp: Zaproszenia darmowe w Informacji Turystycznej

29 września 2013 r. odwiedzi świdniczanki na zaproszenie Świdnickiego Ośrodka Kultury.  Wspólnie z firmą Kupiec rusza w trasę z cyklem spotkań pod hasłem „Mamy sexy mamy”, podczas których wszystkie chętne Panie dowiedzą się, jak być uśmiechniętą szczęśliwą mamą, godzić ciążę i wychowywanie dzieci z praca zawodową, znajdować czas na spełnianie swoich marzeń, kontakt z bliskimi i przyjaciółmi. Będzie o tym, jak dbać o zdrowie, jak wrócić do dobrej figury i jak radzić sobie z tysiącem obowiązków. Ale również o tym, jak ułożyć relacje w związku i co z seksem?

Rozmowa bez tematów tabu, w atmosferze akceptacji i relaksu – bo część spotkania wypełnią kabaretowe scenki, pokazy filmowe i konkursy z nagrodami. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a każda z uczestniczek może liczyć na miły prezent. Wystarczy przyjść, by na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i znaleźć się w gronie fajnych, seksowych mam! Darmowe zaproszenia na imprezę będą do odbioru w Informacji Turystycznej w Rynku od 26 sierpnia. Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.

***

Zapowiada się słoneczny weekend i jeszcze piękniejszy początek października. Takie wieści pozytywnie nastrajają i mam nadzieję, że specjaliści od pogody tym razem nie mylą się w zeznaniach. Zapraszając na weekendowe wydarzenia uśmiechu i pogody ducha życzę!

MJ

Poprzedni artykułKoniec wolnej amerykanki w oświacie?
Następny artykułCzas na starcie z kolejnymi rezerwami