Strona główna 112 Z nożem po samochód

Z nożem po samochód

6

Przystawił 67-latce nóż do ciała i kazał oddać kluczyki do samochodu. Drugi stał na czatach. Dwóch sprawców brutalny rozbój  może  kosztować nawet 12 więzienia.

31 lipca około 1 w nocy w Wirach dwaj mężczyźni napadli na samotnie mieszkającą kobietę. Jeden wszedł po drabinie do mieszkania. Był zamaskowany, w rekach trzymał 45-centymetrowy nóż. Najpierw przeciął kabel telefoniczny, a później obudził 67-latkę. Zażądał kluczyków  do samochodu. Doszło do szarpaniny, napastnik nieudolnie próbował związać właścicielkę, wreszcie wybiegł, kradnąc przy okazji torebkę z dokumentami i pieniędzmi.  Podczas szarpaniny właścicielka auta doznała niegroźnych obrażeń.

Sprawcy rozboju porzucili auto w Świdnicy. Wczoraj policja ustaliła i zatrzymała  mężczyzn, podejrzanych o napaść i kradzież. To 17 i 24-letni mieszkaniec gminy Świdnica.Prokurator obu postawił zarzut rozboju kwalifikowanego i zwrócił się do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Podejrzani przyznają się do winy, ale nawzajem obarczają się oskarżeniem, kto zaplanował napad.

asz

Poprzedni artykułCzas na wakacyjną szkółkę tenisa ziemnego
Następny artykułMiłośnicy caravaningu w Świdnicy