Strona główna Sport Piłka nożna W sobotę poznamy mistrzów Silesian Cup!

W sobotę poznamy mistrzów Silesian Cup!

0

Piątek był trzecim dniem rozgrywanego w Świdnicy 8. Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. We wszystkich kategoriach wiekowych poznaliśmy półfinalistów. Kto wyjedzie ze Świdnicy z najbardziej okazałymi pucharami i nagrodami przekonamy się w już w sobotę 10 sierpnia.

 

Po dwóch dniach afrykańskich upałów przyszło ochłodzenie. Na boiskach jednak temperatura podnosiła się z każdym kolejnym meczem. Nic w tym dziwnego, w piątek rozpoczęła się faza pucharowa. Nie było już miejsca na potknięcia – tylko zwycięzcy pozostawali w grze o najwyższe cele. Dla jednych jest to walka o medale, dla innych o choćby jedno zwycięstwo czy bramkę. Dzięki temu nawet mecze w dolnych częściach drabinek dostarczyły mnóstwo emocji.

Ci, którym było mało gry na boiskach trawiastych mogli wziąć udział w błyskawicznym turnieju dmuchanych piłkarzyków. Atrakcją dnia były pokazy duetu freestyle football w wykonaniu Dawida Krzyżewskiego i Pawła Skóry, a „na deser” tradycyjny mecz towarzyski, w którym organizatorzy zmierzyli się z drużyną kierowników i trenerów gości. Po raz pierwszy w ośmioletniej historii turnieju gospodarze musieli uznać wyższość rywali. Mimo, że prowadzili 1:0, ostatecznie ulegli aż 1:6!  

W kategorii U10 o podium powalczą Gryf I Świdnica, Milan Milanówek, MKP Wołów, Zagłębie Lubin. W U 12 w półfinałach zameldowały się: Notecianka Pakość,  Zagłębie Lubin, GKS 2001 I Bełchatów i Raków II Częstochowa. Wreszcie w U14 zwycięzcą będzie ktoś z czwórki: Milan II Milanówek, Zagłębie Lubin, Czarni Pruszcz Gdański, Timiraziewiec Moskwa. Sobotni blok meczów rozpocznie się od godziny 9.00. Finały kategorii od 14.00 głównej płycie boiska OSiR. Atrakcją dnia będą pokazy mistrzów świata w odbijaniu „zośki”.

W organizowanym przez Gryf Świdnica 8. Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Silesian Cup bierze udział 57 zespołów z Polski i Rosji. Na siedmiu boiskach gra ponad 900 piłkarzy. Od środy do soboty odbędzie się w sumie 230 meczów.

Szczegółowy program, terminarze,  aktualne wyniki, galerie zdjęć i wiele innych przydatnych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju www.silesiancup.pl

Sobota 10.08

9.00-16.30 – Półfinały i finały

17.00-19.00 – Ceremonia wręczenia nagród i zakończenia

Poprzedni artykułSobotnie wycieczki po Świdnicy
Następny artykułPolecamy: Europa za pół ceny