Strona główna Wydarzenia Teledysk Fremika na Yach Film 2013

Teledysk Fremika na Yach Film 2013

2

Świdnicki muzyk walczy o start w konkursie na najlepszy polski teledysk na Yach Film 2013. Teledysk do utworu „Diabóg” został zakwalifikowany do głosowania w sierpniu.

Tomasz Fremik Rodzeń przygotowuje się do wydania autorskiej płyty, a jej zapowiedzią jest singiel „Diabóg”. – Mocno trzymam się nurtu hip-hop, ale sięgam po ostrzejsze dźwięki i żywe instrumenty – tłumaczy autor utworu. – Najważniejszy dla mnie jest jednak przekaz. Zarówno teledysk, jak i sam utwór zawierają mnóstwo symboli i są odzwierciedleniem moich poglądów. Uważam, że świat zdominowało zło, a ludzie przestali być wrażliwi i empatyczni. Na dramaty dzieci w Afryce czy miejscach konfliktów wojennych my, ludzie dobrobytu, patrzymy kompletnie obojętnie.  Jedyna nadzieją są dzieci z ich nieskażonym spojrzeniem na świat.

Fremik świadomie prowokuje i jest gotów na krytykę. – Jestem weganinem, nie zgadzam się na szczepienia, walczę z reklamami i koncernami farmaceutycznymi. Już nie raz oberwałem za to, ale mam swoją drogę i z niej nie zejdę – zapewnia.

Teledysk do utworu „Diabóg” powstawał w nieczynnym od lat szpitalu psychiatrycznym w Legnicy. Na planie wystąpili członkowie stowarzyszenia Viasudetica, rodzina i przyjaciele Fremika. Ona sam podjął się roli scenarzysty i reżysera. Teledysk został przyjęty do comiesięcznego konkursu w ramach 22 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2013. Trzy teledyski z każdego miesiąca, które zyskają najwięcej głosów internautów, trafią do konkursu głównego.

Głosować można TU.

Poprzedni artykułWicemistrzostwo Dolnego Śląska dla LKS-u Bystrzyca Górna!
Następny artykułUpalne lato z rekordem