Strona główna Kultura Świdnicki imprezownik

Świdnicki imprezownik

0

Pierwsza połowa wakacji już za nami. Wydawać by się mogło, że lato dopiero się zaczęło, ale czas nigdy nie był naszym sprzymierzeńcem. Trzeba przyznać, że lipiec był ogromnym zaskoczeniem i dla nas i dla specjalistów od pogody. Nie od dziś wiadomo, że pierwsza część wakacji jest zazwyczaj deszczowa. Trzymam zatem kciuki za sierpień i już teraz zachęcam do aktywnego spędzenia czasu w Świdnicy. Dziś tradycyjnie przedstawiamy Wam drodzy czytelnicy propozycje na weekend.

 

Zjazd Świdniczan przyciągnął do miasta wiele osób z całej Polski, ale przede wszystkim spoza granic naszego kraju. Cała impreza oferuje atrakcje dla uczestników, ale również dla tych, którzy nie zdążyli się zarejestrować. Jest więc możliwość uczestniczenia w ogólnodostępnych wydarzeniach w ciągu nadchodzącego weekendu. Planowane zakończenie imprezy odbędzie się w niedzielę, 4 sierpnia. Do tego czasu zachęcam do zapoznania się ze szczegółowym planem Zjazdu Świdniczan:

http://swidnica24.pl/startuje-i-zjazd-swidniczan/

 

***

Piątkowy wieczór to także dobry czas na wizytę w Cinema3D. Sprawdźcie nowe premiery i filmy, które niebawem znikają z repertuaru a które wciąż warto zobaczyć.

Nazwa: Smerfy 2

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 02.08.2013, godzina 18:30

Wstęp:  Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

Film animowany nie tylko dla dzieci. Dubbing Jerzego Stuhra czy Agnieszki Dygant powinien przyciągnąć i młodszych i starszych widzów do kina. Gargamel tworzy kilka złych istot, podobnych do Smerfów, z pomocą których chce zdobyć magiczny napój Smerfów. Ale okazuje się, że tylko prawdziwy Smerf może dać mu to czego chce.

 ***

Nazwa: Byzantium

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 02.08.2013, godzina 20:45 i 22:00

Wstęp:  Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

Neil Jordan, twórca nominowanego do dwóch Oscarów „Wywiadu z wampirem”, powraca do tematu, który przyniósł mu zasłużone miejsce w panteonie mistrzów horroru. Dwie wampirzyce Clara (Gemma Arterton) i Eleanor (Saoirse Ronan), ścigane przez tajemniczego mężczyznę, znajdują schronienie w podupadłym kurorcie nad oceanem. Kiedy na jaw wychodzi ich skrzętnie skrywana tajemnica, staje się to początkiem serii dramatycznych wydarzeń, których geneza sięga kilka wieków wstecz.

 ***

Nazwa: Festiwal Bachowski

Miejsce: Kościół Pokoju, katedra Świdnicka

Data i godzina: 02-04.08.2013

Uczta dla ucha i oka w związku z Festiwalem Bachowskim trwa już drugi tydzień. Zbliżający się weekend to kolejne muzyczne doświadczenia. W piątek o godzinie 19:30 w Kościele Pokoju zagra La Mécanique de la Général, natomiast dwie godziny później w Kościele św. Krzyża usłyszymy Marcina Świątkiewicza. W sobotę warto pojawić się już rano w Kościele Pokoju, tam Dolnośląski Szlag Organowy. Niedziela natomiast to Muzyka w Liturgii. Do katedry w Świdnicy zapraszamy o 12:30 a o godzinie 10:00 do Kościoła Pokoju.

 ***

Nazwa: Świdnicki Zlot Caravaningu

Data i godzina: Start 03.08.2013, godzina 12:00

 Przez jednych są znienawidzone, przez innych kochane. Mowa o przyczepach campingowych, które mają wielu miłośników na całym świecie. Teraz zakochani w przyczepie na dwóch kółkach czy mobilnych domach zjadą do Świdnicy. Miłośnicy tej formy turystyki spotkają się w Świdnicy już po raz piąty. Jak zawsze Camping Caravaning Klub Świdnica i OSiR przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji, wśród których nowością będzie zapewne zwiedzanie świdnickiej wieży ratuszowej. W sobotę zostanie otwarte biuro zlotu i od godziny 12:00 będzie można zarejestrować swoją załogę caravaningową. Uczestnicy zlotu, z tytułu wniesionej opłaty za udział w zlocie są uprawnieni do: pobytu na campingu, ustawienia pojazdu i sprzętu turystycznego (samochód, przyczepa, kamper, motocykl, namiot),   podłączenie energii elektrycznej, korzystanie z urządzeń campingu i basenu kąpielowego na podstawie posiadanego identyfikatora oraz udziału w programie zlotu. Turyści, którzy przyjadą na camping przed rozpoczęciem zlotu oraz którzy pozostaną na campingu po zakończeniu zlotu, za te dni rozliczają się z pobytu we własnym zakresie.

Wszelkich informacji o zlocie udziela Bronisław Bienkiewicz z Camping Caravaning Klub Świdnica pod numerem telefonu 504 255 735 oraz pod adresem [email protected]

 ***

Nazwa: Wakacyjna Giełda Staroci

Miejsce: Rynek w Świdnicy

Data i godzina: 04.08.2013, godzina 08:00-14:00

To będzie wyjątkowa giełda, bo odbędzie się w trakcie I Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan. Oznacza to, że może zjawić się mnóstwo ludzi, którzy dawno giełdy nie widzieli. Powiadomcie ich. Nie martwcie się też, że nie ma już miejsc w grupach wycieczkowych organizowanych w ramach zjazdu. Będzie za to można poznać kuchnie świata, napić się czegoś orzeźwiającego i spędzić miło czas wśród miłośników staroci i osobliwości. Zapraszamy!

***

Weekend zapowiada się bardzo interesująco. Pogodę mamy zapewnioną, a o dobre nastroje chyba nie trzeba się martwić. Wykorzystujcie czas tak dobrze jak to tylko możliwe. Lato nie trwa wiecznie i lada chwila a znów będziemy narzekać na śnieg i mróz. Póki co udanego weekendu życzę i dużo uśmiechu.

MJ

Poprzedni artykułWymieniają wodę, ceny w dół
Następny artykułDawców nie zabrakło