Strona główna Wydarzenia Świdnica Przeżyj noc z Woody Allenem

Przeżyj noc z Woody Allenem

1

Blue Jasmin – najnowszy film Woody’ego Allena będzie główną atrakcją nocnego maratonu filmowego, na który kino Cinema 3D w Świdnicy zaprasza 23 sierpnia o godzinie 22:00. 

A ponad to zobaczymy także inne znakomite filmy reżysera: “O północy w Paryżu” oraz “Zakochani w Rzymie”. Bilety w cenie 20 zł już do nabycia w kasie kina.

„O północy w Paryżu”

Gil (Owen Wilson), zdolny, lecz roztargniony scenarzysta z Hollywood, oraz jego narzeczona Inez (Rachel McAdams), podróżują po Paryżu wraz z bogatymi rodzicami Inez. W trakcie wycieczki wychodzą na jaw, skrywane dotąd, wzajemne niechęci narzeczonych. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy przypadkiem do Gila i Inez, dołącza pseudo-intelektualista Paul (Michael Sheen).

„Zakochani w Rzymie”

Film podzielony jest na kilka wzajemnie przenikających się nowel. Ich akcja toczy sie obok siebie, zwornikiem jest Wieczne Miasto – Rzym. Nie ma też jedności czasu. Pierwsza z nowel to historia młodego studenta architektury (Jesse Eisenberg) uwikłanego w romans przez koleżankę (w tej roli Ellen Page) jego dziewczyny, którego postępowanie komentowane jest przez sceptycznego narratora (Alec Baldwin).
Druga to surrealistyczna historia przeciętnego włoskiego urzędnika (Roberto Benigniego), który niespodziewanie dla siebie staje się celebrytą i tak samo niespodziewanie status ten traci.
Trzecia nowela opowiada o młodej Amerykance, jej włoskim partnerze – zbuntowanym, komunizującym prawniku, ojcu prawnika, przedsiębiorcy pogrzebowym, zarazem samorodnym talencie operowym (w tej roli włoski tenor Fabio Armiliato), którego pełnia głosu ujawnia się, gdy śpiewa pod prysznicem oraz emerytowanym amerykańskim dyrektorze opery – w tej roli Woody Allen.
Kolejnym wątkiem jest historia młodego małżeństwa w podróży poślubnej do Rzymu, których los styka – jego z luksusową prostytutką (Penelope Cruz), a ją z podstarzałym amantem, aktorem, a potem ze złodziejaszkiem hotelowym, z którymi to oboje doznają prawdziwej inicjacji seksualnej.
A wszystko to w najwspanialszej, bo prawdziwej, scenerii Rzymu.

„Blue Jasmine”

Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin). Do świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania. Żeby ukoić skołatane nerwy i uniknąć kłopotliwych spotkań ze znajomymi z nowojorskiej elity, Jasmine przenosi się do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins). Szybko popada w konflikt z Chilim (Bobby Cannavale), prostolinijnym narzeczonym siostry. Szukając mężczyzny dla siebie, postanawia przy okazji uszczęśliwić Ginger i znaleźć jej odpowiedniejszego partnera. Wkrótce siostra pozna rozrywkowego Ala (Louis C.K.), a o względy Jasmine zaczną zabiegać temperamentny lekarz (Michael Stuhlbarg) i szarmancki dyplomata Dwight (Peter Sarsgaard), zafascynowany jej urodą i arystokratycznym szykiem. Zawiłe relacje męsko-damskie staną się okazją do popisów błyskotliwego poczucia humoru Woody’ego Allena, który z właściwą sobie przenikliwością i inteligencją punktuje ludzkie słabości swoich bohaterów.

 

 

 

Poprzedni artykułNocny turniej piłkarski w Żarowie
Następny artykułPierwsza kręgielnia w Świdnicy