Strona główna Temat dnia Prace Beksińskiego na Dniach Fotografii

Prace Beksińskiego na Dniach Fotografii

1

Wystawa fotografii Zdzisława Beksińskiego to najważniejszy punkt tegorocznych Dni Fotografii. Trzydniowe święto rozpocznie się  13 września. 

„Wife” – Zdzisław Beksiński -1956-57, fotografia pochodzi ze zbiorów Piotra Domochowskiego

Wrzesień w Świdnicy to wyrażanie wrażeń za pośrednictwem fotografii. Jest to bardzo ważne wydarzenie kulturalne, które poprzez cykl wystaw i spotkań autorskich łączy wszystkich zainteresowanych fotografią i umożliwia wymianę doświadczeń – mówi Irena Dębosz, kierownik artystyczny tegorocznych Dni Fotografii.

Głównym punktem programu jest wystawa fotografii Zdzisława Beksińskiego, a gościem specjalnym będzie Filip Ćwik. Fotoreporter zaprezentuje wystawę poświęconą syryjskim uchodźcom – „12 twarzy”. Oprócz samych wystaw zaplanowano warsztaty i spotkania z autorami.

Podczas Dni Fotografii poznamy laureatów Międzynarodowego Konkursu Fotografii „Zestaw 2013”. Oczywiście nie zabraknie Fotomaratonu, który wystartuje 14 września o godzinie 10.00. Uczestnicy w ciągu 12 godzin będą mieli do zrealizowania 12 tematów.

Program wzbogaci, tak jak i w roku ubiegłym Fashion Day – dzień, który w całości będzie poświęcony modzie. – Fashion Day skupia wokół siebie wiele osób zainteresowanych nie tylko fotografią, ale i szeroko pojętą modą, która stała się tak bardzo istotna we współczesnej kulturze. Punktem wyjścia jest konkurs skierowany do fotografów, wizażystów i stylistów, którzy wspólnie, w ciągu dnia będą tworzyć fotograficzne obrazy. Zwieńczeniem tego dnia będzie wieczorny pokaz mody – mówi Dębosz.

Więcej o Dniach Fotografii już wkrótce na Swidnica24.pl

Poprzedni artykułStragan kultury w małym mieście
Następny artykułPrzyjdź na casting i zagraj w filmie