Nie ma tygodnia, by saperzy z Głogowa nie byli wzywani na teren powiatu świdnickiego. Dzisiaj z rowu przy warsztacie samochodowym w Witoszowie Dolnym wykopali pociski artyleryjskie i amunicję.
Na jeden z pocisków natrafili pracownicy, udrażniający rów przy posesji. Miejsce zostało zabezpieczone przez policję do przyjazdu saperów. – Sprawdziliśmy cały rów i znaleźliśmy jeszcze 3 pociski artyleryjskie, więc z sumie są 4, kaliber 76 mm – mówi chorąży Bogdan Pisarski z jednostki w Głogowie. – Było tez kilka sztuk amunicji. To bez wątpienia pozostałość po II wojnie światowej.
Niewybuchy zostaną zdetonowane na poligonie.
Dziękujemy za zdjęcia nadesłane przez Mariusza Krzeczkowskiego z firmy Nitro-Gear, przy której znaleziono pociski.











![Pożar samochodu dostawczego w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-samochodu-fot.-OSP-Strzegom-2-100x75.jpg)


![Coraz bliżej święta… Zrób zdjęcie świątecznej choinki i wygraj prezenty [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/12/bombki-choinka-swieta-2020-fot.-Dariusz-Nowaczynski-2-100x75.jpg)
![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)