Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Orkiestra na wieży

Orkiestra na wieży

0

Pomysł stworzenia międzynarodowej młodzieżowej orkiestry dętej, która w najbliższych dniach zagra dla świdniczan, zrodził się już 2011 roku, kiedy to w Polsce i na Ukrainie trwały gorączkowe przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce nożnej. Wówczas, z myślą o młodych miłośnikach muzyki dętej, których drugą pasją jest piłka nożna powstał międzynarodowy projekt „Europa – pierwszy gwizdek. Piłka nożna & muzyka”.

W wyniku tygodniowych warsztatów w Krzyżowej, w której bierze udział grupa 100 osób z Polski, Niemiec i Ukrainy, w wieku 10-18 lat, powstała orkiestra dęta i zarazem drużyna piłkarska, która w Krzyżowej będzie rozwijać swoje umiejętności gry na instrumentach dętych, oraz umiejętności sportowe, czerpiąc inspirację z tradycji kulturowych krajów swojego pochodzenia. Na przedsmak muzycznych wrażeń zapraszamy już w najbliższą środę (7.08.2013) w godzinach 10.00-12.00 do Świdnicy, gdzie z wieży ratuszowej w Świdnicy rozlegnie się dźwięk muzyki dętej, w wykonaniu młodzieżowej orkiestry, która w tej nietypowej formie będzie zapraszać świdniczan na swoje koncerty.

Wynik całych muzycznych warsztatów będzie można usłyszeć na premierowym koncercie orkiestry w piątek 9.08.2013 o godz. 18:00 w sali teatralnej ŚOK w Świdnicy, z kolei wynik warsztatów sportowych poznamy dzień później 10.08.2013 na rodzinnym EUROPikniku w Krzyżowej, gdzie oprócz turnieju piłki nożnej odbędą się również występy przedszkolaków z Krzyżowej i Pszenna oraz grup tanecznych „Boleścin”, „Krąg” i „Mokrzeszów”

Nie zabraknie również licznych atrakcji dla dzieci oraz konkursu rodzinnego, w którym do wygrania będzie szkolna wyprawka. Przyjemne z pożytecznym – to tegoroczna myśl przewodnia przedsięwzięcia, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez organizowanych przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Realizacja koncertów oraz EUROPikniku jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze środków powiatu świdnickiego, gminy Świdnica, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz pomocy finansowej, rzeczowej oraz merytorycznej partnerów projektu.

Poprzedni artykułZmiany w Strefie Płatnego Parkowania
Następny artykułCentrum zaprasza dzieci