Strona główna Kultura Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

0

Leżaki i kurtyny wodne na Rynku – Świdnica celebruje upalne lato! Ten weekend obfituje w moc wydarzeń w samym mieście, ale gdyby było Państwu mało pokazów szczudlarzy, happeningów i wystaw, przygotowanych z okazji I Zjazdu Świdniczan i koncertów w ramach Festiwalu Bachowskiego, to jak co tydzień w Magazynie Swidnica24.p przedstawiamy kilka podpowiedzi na wolne dni.

Dzięki świdnickiej OSP upał na Rynku jakby lżejszy.

Zdecydowanie dorosłym portal znanienieznane.pl proponuje niecodzienny szlak turystyczny. W Polsce coraz popularniejsze są małe browary, które oferują własne, znakomite piwo. Dwa z nich są niedaleko Świdnicy – we Wrocławiu i Lwówku, ale można wybrać się także w dalsze rejony kraju. Gdzie znaleźć wciąż działające, zabytkowe miejsca, gdzie złoty napój warzą tradycyjnymi metodami? O tym w dziale Turystyka.

Jeśli wolą Państwo spędzić czas w ogrodzie lub w zaciszu parku, proponujemy dobrą lekturę do poczytania w leżaku. „Bez makijażu…” to zapis rozmów z 55 kobietami, które przeprowadziły Willa Shalit i Joanna Laprus Mikulska. Wśród rozmówczyń między innymi Meryl Streep i Manuela Gretkowska. O czym opowiedziały dziennikarkom? Warto sprawdzić w dziale Książka.

Natomiast w dziale Kino polecamy kilka słów o  filmie dokumentalnym. Już we wrześniu Świdnicę czeka uczta kinomana na kolejnej edycji Festiwalu „Okiem Młodych”, warto więc sprawdzić, jaka jest kondycja tego gatunku filmowego.

A na deser – deser, który niegdyś został stworzony z myślą o Marii Antoninie. Wygląda imponująco, a jak zapewnia nasza czarodziejka – Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch, można go stworzyć w najskromniejszej nawet kuchni. Jak przyrządzić charlotte malinowo-czekoladowe? Przepis w dziale Kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka w menu głównym pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Charlotte malinowo-czekoladowe
Następny artykułO klasyce z humorem na Festiwalu Bachowskim